27. jūnijā, Itālijas Senāts apsvērs rezolūciju pret sankcijām, kas šobrīd ir vērstas pret Krieviju. Tas savstarpēji ir saskaņots ar rezolūciju, kas pirms tam, šajā mēnesī, jau notika Francijas Senātā.

Pēc Itālijas Senāta iniciatīvas jau ir notikuši divi pozitīvi lēmumi: 18. maija rezolūciju, nosodot sankcijas pret Krieviju, Itālija apstiprināja reģionālā parlamenta Veneto (Itālijas reģions ar tā centru Venēcijā) iesniegumu un 8. jūnijā līdzīgu rezolūciju pieņēma visas Francijas Senāts. Stefano Valdegamberi ir Veneto rezolūcijas idejas līdzautors, kas veidoja pamatu esošajā Senāta dokumentā. “Jaunā iniciatīva balstās galvenokārt uz atrisinājumu, kas apstiprināta ar Veneto reģionu”, – viņš teica. Viņš arī aicināja Itālijas premjerministru Mateo Renci pārskatīt savu pašreizējo politiku pret Krieviju, atcelt sankcijas un tāpat aicināja citas Eiropas Savienības valstis atbalstīt viņa iesākto.

“Eiropas Savienības ekonomiskās sankcijas līdz šim ir izmaksājušas Itālijai 3,6 miljardus eiro, galvenokārt no eksporta ieņēmumiem”, – teikts rezolūcijas projektā. – “Itālijas eksports uz Krieviju samazinājies no 10,7 miljardiem eiro 2013. gadā līdz 7,1 miljardiem – 2015.gadā”.

“Dokumentā izteikts aicinājums Itālijas premjerministram, aicinot pārskatīt līdzšinējo sankciju spēkā esošo režīmu”, – teica Renci.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube