Saeimas deputāte Ilze Viņķele nerīkojas ne kā augsta ranga politiķis, ne arī kā ierindas pilsonis, bet gan kā bezpajumtnieks,  sacīja Neretas nodaļas vadītāja Zigfrīda Ozoliņa.

Komentējot “Vienotības” valdes lēmumu par Viņķeles neizslēgšanu no partijas, Ozoliņa uzsvēra, ka to respektē, taču vienlaikus norādīja – viņas personīgais viedoklis ir tāds, ka viņa nekad necienīs tik nopietnus nodevējus. Runājot par otru deputāti – Lolitu Čigāni, kuru partijas Ētikas komisija nerekomendēja izslēgt no partijas, Ozoliņa norādīja, ka pēc viņas rīcībā esošās informācijas, Čigāne esot atvainojusies par savu rīcību un apzinās tās nepareizību, taču Viņķele nav to darījusi.

“Nodarījums ir vienāds, bet jautājums ir par to, ka viens cilvēks saprot, bet otrs – ne. Arī par partijas kongresu runājot – Viņķeles kundze pēc kongresa atkal, kā “prasts bomzis” krievu presei krieviski izteicās par [partijas priekšsēdētāja vietnieku Edvardu] Smiltēna kungu. Augsta ranga politiķis tā nerīkojas. Arī ierindas pilsonis ne. Piemēram, mēs mājās arī kritizējam [Rīgas pilsētas domes priekšsēdētāju Nilu] Ušakova kungu, bet nekad nesakām “tu man riebies” vai kas. Viņš ir galvaspilsētas pirmā persona,” sacīja Ozoliņa.

Viņa arī norādīja, ka Viņķelei noteikti vajadzētu atturēties no kandidēšanas nākamajās Saeimas vēlēšanās. “Ja cilvēks nespēj darboties komandā, ko tur vairāk runāt. Partija ir līdzeklis ko izmanto cilvēku grupas, lai panāktu labāku rezultātu valstij,” sacīja Ozoliņa.

Jautāta par savu turpmāko rīcību šajā jautājumā Ozoliņa atzina, ka tas ir atkarīgs no Viņķeles lēmumiem saistībā ar partiju.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Vienotība” valde, pretēji partijas Ētikas komisijas rekomendācijai, nolēma neizslēgt no partijas Saeimas deputāti Viņķeli. Viņai un Lolitai Čigānei valde izteica brīdinājumus par partijas statūtu pārkāpumiem. Partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs iepriekš lēmumu par Viņķeles izslēgšanu bija nodēvējis par smagāko balsojumu, kas partijai jāizdara.

Viņķele ir viena no tā saucamā “Vienotības” Saeimas frakcijas “iekšējā sešinieka”, kas valdības veidošanas laikā uzstāja uz Nacionālās apvienības dalību koalīcijā, kā arī neatbalstīja partijas līderes Solvitas Āboltiņas kandidatūru premjera amatam. Viņķelei un Čigānei bija domstarpības ar iepriekšējo partijas vadību arī vairākos citos jautājumos.

Ar lūgumu no partijas izslēgt Viņķeli un Čigāni, saistībā ar ētikas pārkāpumiem, “Vienotības” valdē vērsās partijas Liepājas, Neretas, Rēzeknes un Rīgas nodaļas. Politiskā spēka valde pēc ilgām diskusijām lēma iesniegumu nodot izskatīšanai partijas Ētikas komisijai.

Informācija : BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube