Arhitektu namā notika Parlamenta grupas “Eiropas Brīvā apvienība” preses konference, kurā tika runāts par Eiropas Savienības (ES) attīstību pēc Lielbritānijas referenduma par izstāšanos no ES.

Preses konferencē piedalījās Eiropas Parlamenta deputāte, Latvijas Krievu Savienības līdzpriekšsēdētāja Tatjana Ždanoka, Eiropas Parlamenta deputāts no Valensijas Jordi Sebastia un Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieks Josep Maria Terricabras no Katalonijas.

Preses konferences dalībnieki izteica nožēlu par to, ka iznākums ir šāds un ES jāzaudē ļoti svarīgs partneris, taču ES censtīses pēc iespējas ātrāk risināt visus jautājumus un problēmas, kas radušās par un ap šo situāciju.

Josep Maria sacīja, ka ES šobrīd ir jāizvērtē sava darbība un turpmākie plāni, un jāpadomā, kāpēc cilvēki konkrētajā apgabalā nevēlas vairs atrasties ES un ir nobalsojuši par izstāšanos no tā – tātad kaut kas cilvēkus ļoti neapmierina ES darbībā. “ES nepastāv, tā tikai veidojas. Ja viņa pastāvētu, tad mums būtu risinājums imigrantiem, kā arī citām starptautiskām problēmām. Mēs bijām naivi un cerējām, ka Lielbritānija tomēr nespers tik radikālu soli, un mēs esam šokēti par šādu iznākumu,” atzīst Parlamenta vietnieks Josep Maria.

Visas ES pastāvēšanas laikā šis ir pirmais gadījums, kad kāda valsts izstājas no Eiropas Savienības. Lielbritānija ir izveidojusi savā ziņā ķēdes reakciju, jo ir bijušas valstis, kas arī vēlējušās izstāties no ES, bet tomēr šādu soli nav veikušas, un šis gadījums, iespējams, iedrošinās šīs valstis laika gaitā izdarīt šādus pašus gājienus.

Eiropas Parlamenta deputāts Jordi Sebastia atzina, ka Lielbritānijas zaudējums ir sāpīgs notikums ES: “Mēs esam zaudējuši ļoti spēcīgu partneri, un nebaidīšos teikt, ka ES tagad ir kļuvusi vāja. Ja mēs padomājam par aptuveni miljons britiem, kas atrodas ārpus Lielbritānijas, tad, ja viņiem būtu ļauts balsot referendumā, rezultāts varētu būt pavisam savādāks. Tagad angļiem, kas nedzīvo savā dzimtajā zemē būs jāsadzīvo ar to, ka vairs nav ES pilsoņi.”

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube