Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien pasniedzis akreditācijas vēstules Latvijas vēstniekam Moldovā Atim Lotam, uzzināja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Lots ĀM strādā kopš 1998.gada un no 2011.gada ir ministra biroja vadītājs. Diplomāta karjeras laikā viņš ir strādājis ar Krievijas, Neatkarīgo Valstu Sadraudzības (NVS) valstu un Eiropas Savienības (ES) vispārējās politikas jautājumiem, bijis Austrumeiropas un Centrālāzijas valstu nodaļas vadītājs.

Lots arī ieņēmis Preses centra un sabiedrisko attiecību departamenta direktora un Informācijas un sabiedrisko attiecību departamenta direktora amatus, vienlaikus pildot ministrijas preses sekretāra pienākumus. Viņš bijis ārlietu ministra biroja vadītāja vietnieks, kā arī strādājis Latvijas vēstniecībās Krievijā un Vācijā.

ĀM informē, ka kopš 2005.gada Moldova ir viena no Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritārajām partnervalstīm. Līdz šim galvenās sadarbības jomas ir bijušas pašvaldību un reģionālā attīstība, laba pārvaldība, tieslietas, robežkontroles stiprināšana un pilsoniskās sabiedrības attīstība.

2014.gada 12.jūnijā darbu Kišiņevā uzsāka Latvijas vēstniecība Moldovā. To vada pagaidu pilnvarotā lietvede Vita Dobele. Pirms tam kopš 2012.gada aprīļa Kišiņevā darbojās Latvijas vēstniecības Ukrainā kanceleja. Kopš 2014.gada 16.decembra Latvijas nerezidējošais vēstnieks Moldovā ir Juris Poikāns.

Latvijas–Moldovas kopējais preču tirdzniecības apgrozījums 2015.gadā bija vairāk nekā 20 miljoni eiro, ieņemot 51. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. No minētā apjoma Latvijas eksports uz Moldovu bija gandrīz 12 miljoni eiro, savukārt imports no Moldovas bija ap 8 miljoniem eiro. 2015.gadā Latvijai ar Moldovu bija pozitīva preču tirdzniecības bilance 3,58 miljonu eiro apmērā.

Informācija : BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube