Turcijas lielākās pilsētas Stambulas Ataturka lidostā otrdienas vakarā nogranda sprādzieni, uzspridzinoties trim teroristiem pašnāvniekiem, pirms sprādzieniem tie sarīkoja arī apšaudi, kā rezultātā bojā gājuši 36 cilvēki, to vidū arī ārzemnieki, bet 147 cilvēki guvuši ievainojumus. Turcijas amatpersonas pieļauj, ka par šo teroraktu atbildīgi varētu būt džihādistu grupējums “Islāma valsts”. Tomēr pagaidām par teroraktu neviens vēl nav uzņēmies atbildību.

Pirms nepilnas stundas Latvijas ĀM paziņoja, ka starp cietušajiem Latvijas valsts piederīgo nav.

Turcijas premjerministrs Binali Jildirims, kurš ieradās notikuma vietā, žurnālistiem teica, ka uzbrucēji ieradušies taksometrā, un, pēc sākotnējām ziņām, uzbrukumā vainojams grupējums “Islāma valsts”.

“Sākotnējie pierādījumi liecina par “Daesh” (“Islāma valsti”)”, – sacīja Jildirims. – “Teroraktus Turcijā mēdz rīkot arī kurdu separātisti”.

Pagaidām Turcijas amatpersonas nav sniegušas vairāk informāciju par nogalināto ārzemnieku pilsonību.

Turcijas mediji vēsta, ka teroristi taksometrā ieradušies pie starptautiskā termināļa ieejas, vispirms atklājuši uguni no Kalašņikova automātiem un pēc tam uzspridzinājušies. Sociālajos tīklos izplatītajos videonovērošanas kameru ierakstos redzams, ka notiek sprādziens pie termināļa ieejas, bet vēl viens uzbrucējs, kas ģērbies melnā, ieskrien termināļa ēkā, domājams, pēc policijas lodes trāpījuma nokrīt, un uzspridzinās.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans pēc uzbrukuma tikās ar premjerministru un bruņoto spēku komandieri, un pēc tam izplatītā paziņojumā aicināja pasauli cīnīties pret terorismu.

“Mēs aicinām pasauli, īpaši Rietumvalstis, nostāties pret terorismu,” sacīts paziņojumā.

“Lai gan Turcija ir samaksājusi lielu cenu, Turcijai ir spēks, apņēmība un spējas turpināt cīņu par terorismu līdz beigām,” piebilsts paziņojumā.

Pēc terorakta reisi Ataturka lidostā tika pārtraukti. Ataturka lidosta ir lielākā no divām Stambulas lidostām, un uz to notiek reisi arī no Rīgas, kurus veic Turcijas nacionālā aviokompānija “Turkish Airlines”.

Atgādinām, ka “Islāma valsts” sarīkotos sprādzienos 22.martā Briseles lidostā un metro martā gāja bojā 22 cilvēki. Turcijā “Islāma valsts” teroraktus ir rīkojusi arī agrāk. Tostarp šis grupējums ir atbildīgs par sprādzienu galvaspilsētā Ankarā 2015.gada oktobrī, kad tika nogalināti vairāk nekā 100 cilvēki, lai līdz šim brīdim par to nav uzņēmusies par to atbildību.

Brīdinām, video satur nepatīkamus skatus! 

Video no lidostas novērošanas kameras:

https://www.youtube.com/watch?v=emU1enUSgi4

 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube