Bauskas novadā ceturtdien autovadītājs, cenšoties izvairīties no atbildības par radaru detektora lietošanu, neveiksmīgi mēģinājis no tā atbrīvoties, izmetot ierīci zālienā,  informēja Valsts policijā (VP).

Šādi autovadītājs rīkojies pēc tam, kad, veicot satiksmes uzraudzību ar netrafarēto policijas auto, VP Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori apturēja viņa transportlīdzekli aizdomās par detektora lietošanu.

Policistu uzmanību autovadītājs piesaistīja, jo strauji samazināja braukšanas ātrumu tieši tajā brīdī, kad likumsargi veica ātruma režīma kontroli. Aizdomas par šofera pretlikumīgajām darbībām vēl vairāk pastiprināja fakts, ka, pietuvojoties minētajam transportlīdzeklim, pie automašīnas vējstikla policisti pamanīja priekšmetu, kas izskatījās līdzīgs ierīcei, ar kuru var uztvert ātruma mērierīču raidītos signālus vai radīt traucējumus to darbībā. Lai pārbaudītu radušās aizdomas, policisti apturēja transportlīdzekli un veica šofera pārbaudi.

Policisti konstatēja, ka pēc automašīnas apturēšanas, aizdomīgā ierīce pie priekšējā vējstikla vairs nebija redzams, savukārt sarunas laikā ar autovadītāju, salonā bija dzirdami specifiski skaņas impulsi, kādus parasti izdod radaru detektori vai citas tiem līdzīgas ierīces.

1973.gadā dzimušais “Range Rover” automobiļa vadītājs noliedza, ka izmantojis radaru detektoru un atteicās ierīci uzrādīt, tādēļ likumsargi sāka lietvedību, kuras ietvaros Bauskas rajona tiesai tika iesniegts pieteikums par administratīvā pārkāpuma vietas apskati.

Kamēr likumsargi gaidīja tiesas atļauju šādu apskati veikt, apturētās automašīnas vadītājs lūdza iespēju nokārtot savas dabiskās vajadzības tuvumā esošajos krūmos, kas viņam arī tika atļauts. Policists pēc tam netālu no vietas, kur atradās vīrietis, zālienā pamanīja meklēto ierīci.

Šoferim tika sastādīts protokols par braukšanu ar transportlīdzekli, kurš aprīkots ar ierīci, kas var uztvert braukšanas ātruma kontroles mērierīču raidītos signālus vai radīt traucējumus šo mērierīču darbībā. Par šādu pārkāpumu pienākas sods 55 eiro apmērā, kā arī ierīces konfiskācija.

VP norāda, ka, lai arī šādas ierīces tirgū ir pieejamas un tās var brīvi pirkt vai pārdot, Latvijā to izmantošana ceļu satiksmē ir aizliegta.

Pērn par šo pārkāpumu tika sodīti 92 šoferi, taču šogad līdz jūnija beigām jau 78 šoferiem nācies atvadīties no attiecīgās ierīces un samaksāt 55 eiro naudas sodu.

Informācija:BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas:

Komentāri 11

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube