Lai tu iegūtu labu un veselīgu miegu, uz vienu darbinieku, apdrošināšanas kompānija Aetna maksā 300$ gadā.
Šī ir shēma, kā vairāki ASV uzņēmumi iedrošina savus darbiniekus diennaktī pavadīt guļot vismaz 7 stundas, apbalvojot tos ar naudas bonusiem. Visi darbinieki, kas piedalās šajā Aetna projektā, saņem 25$ par katrām 20 naktīm, kurās viņi ir gulējuši vismaz 7 stundas, taču nepārsniedzot 300$ ik 12 mēnešus. 
Šāda sistēma izstrādāta jau 2009. gadā. Vairāk kā 12 000 dažādu uzņēmumu 25 000 darbinieki piedalījās šajā projektā. Tas ir par 10 000 vairāk, kā tas bija 2014. gadā.
Darbinieki savas miega stundas var uzskaitīt izmantojot pulksteņus, kuri fiksē miega laiku un kvalitāti, un rezultāti pēc tam automātiski tiek nosūtīti Aetna, vai arī, par savām atpūtas stundām var informēt personīgi, neizmantojot tehnoloģijas.
Kaja Mūnija (Kay Mooney), Aetna viceprezidente stāsta par bonusu sistēmu: “Miega shēma ir viena no lietām, kam vēlamies sekot līdzi”. Darbinieki saņem arī dažādus bonusus, ja tie nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Taču, vai nav bažu par to, ka projekta dalībnieki melo par miega stundām, lai saņemtu šos bonusus?
Mūnija stāsta, ka šādi jautājumi viņu neuztrauc, jo viņa zina, ka darbinieki ir uzticami un sistēmu vērtē kā ļoti labu un vajadzīgu.
Aetna apņemšanās nodrošināt darbiniekiem labu miegu, balstās uz pētījumiem, kas liecina, ka nepietiekams miegs ietekmē spēju veikt darbu efektīvi un kvalitatīvi. 
ASV vien, vidēji viens darbinieks zaudē 11,3 darba dienas vai aptuveni 2000 ASV dolāru no savas produktivitātes, tikai tādēļ, ka viņam ir miega traucējumi, stāsta Amerikas Miega Medicīnas akadēmijas pētījumi. Un tas nozīmē, ka vidēji gadā valsts ekonomika zaudē vairāk kā 63 miljardus dolāru.
Tikmēr, 2015. gada pētījumi Eiropā liecina, ka darbinieki, kuri dienā gulējuši mazāk par 7 stundām, piedzīvo lielāku produktivitātes zudumu, kā tie darbinieki, kas miegā pavadījuši vismaz 8 stundas. Kalifornijas Universitātes pētījumi liecina, ka nesaņemot pietiekami daudz miega, pastiprināti veidojas dažādas slimības. Cilvēkiem, kas guļ mazāk kā 6 stundas diennaktī ir 4 reizes lielāka iespēja saaukstēties vai pakļaut sevi kādam vīrusam.
Huffington Post dibinātāja Arianna Huffingtone (Arianna Huffington) stāsta, ka ļoti ilgu laiku centusies izdzīvot bez miega, bieži vien diennaktī guļot vien 3 vai 4 stundas. “Sākumā ar šīm pāris stundām pietika”, – stāsta Arianna. Taču vienu dienu viņa darbā zaudēja samaņu, iemesls – bezspēks. Arianna, kura bija strādājusi 18 stundas no vietas, pamodās ar lauztu žokli un asiņainu seju, jo, zaudējot samaņu un krītot, bija arī sagriezusi pieri virs acs. 
“Es ilgu laiku domāju, ka panākumu atslēga ir ilgs un smags darbs, taču es kļūdījos”, – stāsta Huffingtone.
“Ja ir runa pa biznesu un darba lietām, tad varu teikt, ka viss bija ļoti veiksmīgi. Uzņēmumam un manam darbam bija panākumi, tomēr ja ir runa par manu privāto dzīvi, tad tajā viss nebija tik spīdoši”, – atklāj Arianna. – “Es skaidri zināju, ka kaut kas ir jāmaina”. Tagad Arianne ir piespiedusi sevi diennaktī atpūsties vismaz 8 stundas.
Viņa bija nopirkusi melnus aizkarus un visas digitālās ierīces nolika tālu prom, lai tās netraucētu miegam.
Arianna atzīst, ka šīs pārmaiņas būtiski ietekmēja viņas dzīvi un ievērojami uzlaboja darbaspējas.
Šīs pārmaiņas viņu ietekmēja tā, ka šā gada sākumā viņa izdeva grāmatu “The Sleep Revolution: Transforming Your Life, One Night at a Time“. 
Kad esam noguruši, vai neizgulējušies, mums ir daudz grūtāk pieņemt lēmumus. Radošu pienākumu izpilde rada grūtības un viss šķiet daudz sarežģītāks, tādēļ veltīsim laiku atpūtai un noliksim malā mūsdienu tehnoloģijas, ja ne darba kvalitātes, tad vismaz savas veselības vārdā! 

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube