Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks un Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis uzskata, ka eksāmenus nenokārtojušo skolnieku skaits Latvijas skolās paaugstinās sociālo problēmu un arī nelielā skolotāju atalgojuma dēļ.

LNT raidījumā “900 sekundes” LU rektors norādīja, ka eksāmenu rezultāti ir saistīti ar skolotāju algām, kā arī skolu tīklu koncentrēšanu. Ribickis piebilda, ka aktuālas ir arī sociālas problēmas, jo daudzi jaunieši pārdzīvo savu vecāku aizbraukšanu uz ārzemēm.

RTU rektors norādīja arī uz to, ka eksāmenus nenokārtojušo skaits ir “indikatīvi liels, bet nav skaitliski liels”. Viņaprāt, vajadzētu arī uzzināt, cik šo rezultātu varētu ietekmēt statistiskā kļūda.

Šogad divreiz vairāk skolēnu nekā pērn nav izdevies nokārtot centralizētos eksāmenus, kas nozīmē, ka viņu rezultāts pārbaudījumos bijis zemāks par 5%. Šāds eksāmena kopvērtējums šogad bija 35 eksāmenu kārtotājiem latviešu valodā un 199 pārbaudījuma veicējiem matemātikā.

Jau ziņots, ka uzlabojies skolēnu sniegums centralizētajos eksāmenos angļu un latviešu valodā, bet krietni zemāki rezultāti nekā pagājušos gados uzrādās matemātikā un vēsturē.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube