Saistībā ar pieļautu interešu konfliktu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piespriedis 200 eiro lielu sodu bijušajam Saeimas deputātam un veselības ministram Guntim Belēvičam.

KNAB, izskatot administratīvā pārkāpuma lietas materiālus par Belēviču, konstatēja, ka viņš nav ievērojis likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 10.panta pirmajā daļā noteiktos komercdarbības ierobežojumus.

Birojs konstatēja, ka Belēvičs, būdams Saeimas deputāts un veselības ministrs, vienlaikus no 2001.gada 26.jūnija līdz 2016.gada 14.janvārim bija uzņēmuma GENERA, kas saņēma publisko iepirkumu no Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra, Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes, dalībnieks.

Pieņemot lēmumu attiecībā uz Belēviča saukšanu pie administratīvās atbildības, tika ņemts vērā pārkāpuma raksturs, G.Belēviča personība, viņa vainas pakāpe un mantiskais stāvoklis. Administratīvā pārkāpuma lietā Belēviča atbildību mīkstinoši un pastiprinoši apstākļi nav konstatēti.

KNAB pieņēma lēmumu par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, un saukt Belēviču pie administratīvās atbildības un sodīt ar naudas sodu 200 eiro apmērā.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube