Izglītības iestādēs, kurās ir vismaz 1,5 tūkstoši skolēnu, direktora atalgojums pieaugs par 20%, liecina Ministru Kabinetā (MK) iesniegtais pedagogu darba samaksas noteikumu projekts.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātajā projektā norādīts, ka izglītības iestāžu vadītājiem, ņemot vērā reālo skolu piepildījumu, zemākā mēneša darba algas likme noteikta deviņās izglītības iestāžu grupās. Lielākais minētās mēneša darba algas likmes pieaugums direktoriem paredzēts izglītības iestādēs ar izglītojamo skaitu līdz 1,5 tūkstošiem un tas ir vidēji par 20%.

Lai veidotos atbilstība starp izglītības iestādes vadītāja, viņa vietnieka un skolotāju zemākajām mēneša darba algas likmēm, izglītības iestāžu vadītāju vietniekiem un struktūrvienību vadītājiem zemāko mēneša darba algas likmi noteiks izglītības iestādes vadītājs 80% apmērā no viņam noteiktās zemākās mēneša darba algas likmes.

Projektā paredzēts, ka visu pedagogu, tai skaitā pirmsskolas un interešu izglītības, profesionālās izglītības pedagogu un atbalsta personāla, zemākā mēneša darba algas likme būs 680 eiro. Pirmskolas pedagogiem zemākais darba algas palielinājums būs par 21% jeb no 3,5 eiro līdz 4,25 eiro par darba stundu. Turpretī vispārējās un profesionālās izglītības, kā arī interešu izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes palielinājums būs par 13,33% jeb no 5 eiro līdz 5,66 eiro par darba stundu.

Ņemot vērā to, ka pašvaldības, kā arī privāto iestāžu dibinātāji šī gada budžetā nav plānojuši finansējuma palielinājumu pedagogu atalgojumam, projekts paredz, ka pašvaldību un privāto izglītības iestāžu pedagogu atalgojums, kas netiek finansētas no valsts budžeta finanšu līdzekļiem, tiks paaugstināts ne vēlāk kā līdz 2017.gada 1.janvārim. Līdzīgi arī augstskolu, koledžu, kas īsteno pirmā līmeņa augstākās izglītības programmas, un profesionālās ievirzes izglītības pedagogi atalgojumu pēc jaunā modeļa saņems no nākamā gada 1.janvāra.

Jau ziņots, ka jauno pedagogu atalgojuma modeli otrdien skatīs MK, bet tā realizēšanai valdībai vēl nepieciešami 9,3 miljoni eiro. Summu veido 4,8 miljoni eiro, ko IZM plānoja iegūt, novirzot internātskolu uzturēšanas izdevumus pašvaldībām, bet to nav iespējams izdarīt no 1.septembra, kā arī 4,5 miljoni eiro kultūrizglītības pedagogu atalgojuma paaugstināšanai.

Info: BNS

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube