Šodien Valmieras teātra un Valmieras teātra festivāla organizētāji viesojās Valmiermuižas alus kafejnīcā, lai pastāstītu par teātra festivālu, kas norisināsies no 5. līdz 7. augustam Valmieras pilsētā.

Festivāla idejas realizācijā būtisku lomu nospēlēja Rūdolfa Blaumaņa Teātra festivāls, kas Valmierā aizsākās jau tālajā 1999.gadā.

Valmieras Teātra Festivāla ideja radās Valmieras pilsētas domē. Veidot festivālu, kura mākslinieciskās formas un saturs ir pilnīgi pretēji, tam ko var nodrošināt ziemas laikā. Izejot ārtelpās, var dabūt pavisam jaunus un negaidītus radošus risinājumus, jo daba ir absolūti neprognozējama. Viena no galvenajām festivāla mērķauditorijām  ir cilvēki, kuri parastajā dzīve teātri neapmeklē vai arī dara to ļoti reti. Tādā gadījumā Valmieras teātris nolēma aiziet pie viņiem, lai sniegtu neaizmirstamas sajūtas un nedaudz iedziļinātu mākslas pasaulē. Kā arī liels uzsvars ir teātra attīstībai reģionā. Programmas pamatā ir speciāli festivālam radīti darbi, ko veido radošākie nacionālā un starptautiskā mēroga zināmie profesionāļi. Lai noskatītos pēc iespējas vairāk svētku piedāvājumu, būs jāiepazīst pilsēta no vairākiem skatupunktiem, jo programmas norises vietas apņem 6 kilometru rādiusu.  Apmeklētāju ērtībām pilsētā būs pieejams bezmaksas autobuss, kas nogādās skatītājus no vienas skatuves līdz citai.

Organizētāji atzīmē, ka plāno ieturēt šos svētkus kā tradīciju ik pēc 2 gadiem, protams, ja šī gada eksperiments iedzīvosies un būs interesants, jo, kā atzīmē Valmieras teātra direktore Evija Sniedze – viss, kas ir obligāts, kļūst garlaicīgs…

Sīkāk par festivāla programmu var iepazīties šeit.

Foto: Ritakafija.lv

Saistītās tēmas: TeātrisValmieraValmieras Festivāls

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube