Kultūras un sporta centra “Daugavas stadions” jauno tribīņu izbūves un esošo tribīņu atjaunošanas iepirkumā ir uzvarējusi pilnsabiedrība “LNK Industries Partnership”, kas par 10 697 085 eiro izstrādās būvprojektu, īstenos būvdarbus un veiks projekta autoruzraudzību, informēja centrā “Daugavas stadions”.

Plānots, ka tādējādi līdz 2018.gada vasarā notiekošajiem Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem stadiona skatītāju sēdvietu skaits tiktu palielināts līdz 10 000.

Iepirkumu konkursā bija pieteikušies septiņi pretendenti. “LNK Industries Partnership” piedāvājums tika atzīts par saimnieciski izdevīgāko, ņemot vērā kritērijus – zemākā cena, garantijas termiņš un garantijas laika apdrošināšanas summa.

Līgums paredz, ka būvdarbi ir jāpabeidz līdz 2018.gada 15.maijam, proti, pirms Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Lai to paveiktu, būvniekiem nākošā gada pavasarī ir jāsāk būvdarbi, bet līdz tam ir jāizstrādā un visās institūcijās jāsaskaņo būvprojekts. Līdztekus esošās tribīnes pārbūvei un jaunu tribīņu izbūvei iepirkums paredz arī teritorijas labiekārtošanu un apgaismojuma stabu atjaunošanu. Provizoriski paredzams, ka līgums ar būvnieku tiks noslēgts augusta beigās.

Stadiona attīstības risinājums iekļauj sporta infrastruktūras objektus: vieglatlētikas arēnu treniņu un sacensību vajadzībām, dabīgās zāles futbola laukumu, bobsleja starta estakādi, vieglatlētikas iesildīšanās laukumu treniņu norisei, vieglatlētikas manēžu vieglatlētikas treniņiem un sacensībām, treka riteņbraukšanas un komandu sporta spēļu treniņiem, kā arī fitnesa, bodibildinga un citu sporta veidu vajadzībām, multifunkcionālu halli basketbola treniņiem un sacensībām, kā arī citu komandu sporta spēļu sacensību norisei, ledus halli hokeja, daiļslidošanas un kērlinga treniņu un sacensību vajadzībām. Tāpat teritorijā ir plānota privāto investīciju objektu attīstība, paredzot telpas sportistu viesnīcai, mazumtirdzniecībai, birojiem un tādiem sporta veidiem kā cīņas sports, bokss, taekvondo, džudo un citiem.

Visu sporta objektu izbūve tiks paveikta līdz 2022.gadam.

Projektu ievieš kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem 40 191 396 eiro apmērā, ko papildinās valsts līdzfinansējums 7 092 600 eiro apmērā.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: Daugavas stadionsIepirkumsKultūraSports

youtube icon
Abonēt youtube