Jā, mēs zinām, ka apģērbu mazgāšana var sagādāt raizes, kur nu vēl apakšveļas… Tādēļ bieži vien izvēlamies vienu un to pašu kreklu vai krūšturi, kaut arī tam ir neliels traips, uzvelkam to vairāk nekā tikai vienu reizi. Tomēr mūs interesē, cik tad ilgi mēs drīkstam valkāt vienu un to pašu apģērbu bez mazgāšanas, lai tas nebūtu nepatīkams.

Kaut arī nav konkrētu noteikumu tam, kad tieši jāmazgā apakšveļa, tomēr ideāli būtu, ja tā tiktu mazgāta ik pēc divām līdz trim valkāšanas reizēm.

Ja jūs esat no tiem cilvēkiem, kas svīst minimāli un bieži pakļaujas slinkumam, tad apakšveļas mazgāšanu var paildzināt līdz pat 5-6 valkāšanas reizēm. Tomēr, ja jautāsiet vidusmēra sievietei, cik bieži tā mazgā savu apakšveļu, tad tas noteikti nebūs “atļautajās” robežās. Veļa tiek mazgāta retāk, kā nepieciešams.
Un, ja pārvaram smaržas testu (un jā, daudzi tā dara), tas nemaz nešķiet nekas slikts.
Tomēr, jāsaprot, ka apģērba gabali, kas atrodas tuvāk mūsu ķermenim, mēdz vairāk svīst, kļūt eļļaini, netīri un pilni ar baktērijām, tieši tādēļ tie būtu jāmazgā pēc iespējas biežāk.

Turklāt vidusmēra cilvēks saražo vidēji litru sviedru, 40 gramus sebumu, 10 gramus (vai 2 miljardus) ādas šūnu un 10 gramus sāls dienā – un vēl daudz vairāk, ja ikdienā nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm. Un visi šie netīrumi nokļūst uz jūsu drēbēm kā “neredzami netīrumi”, kas nozīmē, ka veļa noteikti jāmazgā ne retāk kā pēc trešās valkāšanas reizes.

Un atceries, jo lielāku krūšu īpašniece, jo vairāk izdalās sviedri un biežāk jāmazgā veļa.

Jā, tas tiešām nozīmē to, ka sporta krūšturis ir jāmazgā pēc katras lietošanas reizes. Katras! Pat, ja, jūsuprāt, treniņš bijis zemas intensitātes un uzskatāt, ka tik daudz nemaz nesvīdāt.
Jo vairākas reizes lietota sporta krūštura atkārtota lietošana patiesībā ir īpaši nepatīkama.
Baktērijām tāda mitra vide, kas ir jūsu sasvīdušajā krūšturī, ir ideāla vieta, kur vairoties.

fitness

Arī sporta krūšturu dizaineri piekrīt, ka tie ir jāmazgā pēc katras lietošanas reizes. Tie iesaka veļu mazgāt ar rokām vai veļas mašīnā īpaši delikātā režīmā, tā novēršot baktēriju veidošanos un vairošanos, un paildzinot krūštura valkāšanas ilgumu.

Ne tikai būsiet netīrīgs un nepatīkami odīsiet, bet šāda ilga veļas nemazgāšana var novest pie dažādām ādas problēmām. Netīra veļa, kas nepārtraukti ir saskarē ar jūsu ādu var radīt niezi, kairinājumu, sēnīšu un bakteriālās infekcijas ādas vai matu folikulās.

Protams, bieža veļas nemazgāšana jūs nenogalinās, tomēr tā ir lieta, par kuru ir vērts padomāt.

 

Saistītās tēmas: apakšveļākrūšturismazgāšanasviedritīrība

youtube icon
Abonēt youtube