Jau ilgus gadus cilvēki cīnās par to, lai pastāvētu dzimumu līdztiesība. Indijas valdība dara visu iespējamo, lai palīdzētu sievietēm iesaistīties valsts procesos un aktīvi piedalīties lēmumu pieņemšanā. Tomēr ir valstis, kurās represīvi likumi pret sievietēm ir absolūta norma.

Kaut arī pirms vairāk nekā 20 gadiem, 1995. gada pasaules sieviešu konferencē 189 valstis parakstīja plānu, kurš paredz sekmēt sieviešu tiesības un panākt dzimumu līdztiesību, daudzām valstīm tas nav neko nozīmējis.

1. Bahamu salās vīram ir juridiski atļauts izvarot savu sievu, ja viņa ir vecāka par 14 gadiem. Singapūrā viņai jābūt vismaz 13 gadus vecai.

2. Libāna. Neviens vīrietis netiek sodīts par nolaupīšanu vai izvarošanu, ja vien pēc tam apprec savu upuri. Eiropas valstī  Maltā sods par nolaupīšanu tiek samazināts, ja vainīgais ir ar mieru cietušo pēc tam apprecēt, ja vainīgais apprec cietušo, tas tiek atbrīvots no cietuma.

3. Ēģipte. Ja vīrs pieķer sievu laulības pārkāpšanā, viņš drīkst to nogalināt un par to saņems niecīgu sodu. Līdzīga situācija ir Sīrijā. Ja vīrietis noslepkavo savu sievu, meitu vai māti, kuras pieķertas laulības pārkāpšanā, viņam tiek piespriesti maksimums 7 gadi cietumā.

4. Nigērija. Vīriešiem ir juridiskas tiesības sists sievieti, ja tā ir viņa sieva un ja nav dzīvībai bīstamu ievainojumu.

5. Vīrieši Afganistānā un Jemenā likumīgi drīkst aizliegt sievietēm atstāt māju.

6. Kamerūnā un Gvinejā vīri nosaka to, kur strādās sievas.

7. Izraēla. Sievietes nevar pieprasīt laulības šķiršanu. Rabīnu likumi paredz, ka tiesības pieprasīt laulības šķiršanu ir tikai vīriešiem.

8. Pakistāna. Sievietes iesniegtie pierādījumi ir tieši uz pusi nevērtīgāki, kā vīrieša sniegtās liecības un cita veida pierādījumi.

9. Saūda Arābijā sievietēm  ir liegts iegūt autovadītāja apliecību.

10. Tunisija. Sievietes mantošanas tiesības ir ļoti zemas. Dēli manto divreiz vairāk nekā meitas.

 

 

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube