Nākamā gada valsts budžeta veidošanā rasta papildu nauda policistu algām, rindu mazināšanai veselības aprūpē, kā arī tiesu sistēmu darbinieku atalgojumam, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Viņš norādīja, ka valdība sēdē otrdien sprieda par priekšlikumiem valsts budžeta ieņēmumiem un izdevumiem 2017. gadam un ietvaram 2017. līdz 2019. gadam, kā arī par ministriju jaunajām politikas iniciatīvām un optimizācijas pasākumiem 2017., 2018. un 2019. gadam.

Pēc premjera paustā, patlaban panākta pilnīga vienošanās par atbalstu reformām izglītībā un veselības sistēmā, turklāt rasta iespēja vēl papildu trīs miljonu eiro novirzīšanai rindu mazināšanai veselības aprūpē, tādējādi papildu finansējums nākamgad šim mērķim veidos kopumā 10 miljonus eiro.

Tāpat viņš pastāstīja, ka patlaban atrastā puse no nepieciešamās summas policistu algām jeb 13 miljoni eiro, bet vēl jāveic mājasdarbi par to, kā atalgojuma reformu nozarē pabeigt līdz galam.

Savukārt, skatot neatkarīgo institūciju pieteikumus, papildu līdzekļi piešķirti Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio, kā arī tiesu sistēmas darbinieku atalgojumam.

Kučinskis pastāstīja, ka ceturtdien, 18. augustā, gaidāma valdības ārkārtas sēde par budžetu. Vēl nav risinājuma jautājumam par minimālās algas palielināšanu no nākamā gada, kā arī saistībā ar solidaritātes nodokli. Attiecīgos jautājumus trešdien, 17. augustā, premjers plāno pārrunāt ar Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Ekonomikas un Labklājības ministrijas pārstāvjiem.

Finanšu ministrijā pavēstīja, ka nākamgad prioritārajiem pasākumiem plānots novirzīt 102,6 miljonus eiro. Finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas vadītā darba grupa sagatavoja priekšlikumus nākamā gada budžetam, nodrošinot nepieciešamo finansējumu prioritārajām nozarēm un ievērojot fiskālās disciplīnas likuma nosacījumus.

Pēc finanšu ministres vadītās darba grupas budžeta sagatavošanai diskusijām par atbalstāmajām jaunajām politikas iniciatīvām (JPI) un citiem prioritārajiem pasākumiem tika sagatavoti priekšlikumi ministrijām un citām centrālajām valsts pārvaldes iestādēm kopumā atbalstīt finansējumu JPI un citiem prioritārajiem pasākumiem 102,6 miljonu eiro apmērā 2017. gadam, 115,5 miljonu eiro apmērā 2018. gadam un 111,9 miljonu eiro apmērā 2019. gadam.

FM piebilda, ka tostarp neatkarīgajām institūcijām paredzēts atbalstīt finansējumu JPI un citiem prioritārajiem pasākumiem 8,2 miljonu eiro apmērā 2017. gadam, 13,5 miljonu eiro apmērā 2018. gadam un 13,7 miljonu eiro apmērā 2019. gadam.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: BudžetsPolicijaVeselības aprūpe

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube