Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde Liepājas ostā aizdomās par viltojumu aizturēja smago automašīnu ar piekabi, kurā atradās 11860 zīmola “Nike” marķēti apavu pāri, kā arī 456 apavu pāri bez preču zīmēm. Saistībā ar notikušo Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) uzsākusi administratīvo lietvedību.

Šā gada 6. augustā Liepājas ostas teritorijā VID Muitas pārvalde nolēma pārbaudīt kādu kravas automašīnu ar piekabi. Pārbaudot kravu, atklājās, ka tajā atrodas ievērojams daudzums, iespējams, viltotu, ar zīmolu “Nike” marķētu apavu, kā arī apavi bez marķējuma. Aizdomīgā prece tika aizturēta.

Atsavinātie apavi ir daudzveidīgi, to vidū ir 31 apavu modelis, uz kuriem ir “Nike” firmas zīme, tāpat atsavināti mokasīni bez jebkādām preču zīmēm.

Pašreizējā informācija liecina, ka apavus nosūtījis kāds Latvijas uzņēmums un tos bijis paredzēts ar prāmi pārvest no Liepājas ostas uz Vāciju, bet pēc tam nogādāt realizēšanai Lielbritānijā.
Aizdomīgo kravu konstatējis VID Muitas pārvaldes Kurzemes muitas kontroles punktu daļas Liepājas ostas muitas kontroles punkts. Lieta tika nodota izmeklēšanai Valsts policijas ENAP, kas šobrīd skaidro, kurš nosūtījis kravu.

Konfiscētos apavus jau apskatījis eksperts un atzinis, ka tie visticamāk ir viltojums, taču galīgie ekspertīzes rezultāti vēl nav saņemti. Ļoti iespējams, atsavinātā prece ir ražota Ķīnā.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas ENAP šobrīd ir uzsākusi administratīvo lietvedību pēc Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.17 panta – par preču zīmes, citas atšķirības zīmes un dizainparauga nelikumīgu izmantošanu. Par šādu likumpārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 1400 līdz 14000 eiro. Ja no preču zīmes īpašnieka tiks saņemts attiecīgs iesniegums, tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

Informācija: Valsts Policija

Saistītās tēmas: NikeValsts PolicijaViltojums

youtube icon
Abonēt youtube