Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora alga būtu jāpielīdzina lielas valsts kapitālsabiedrības vadītāja atalgojuma līmenim, tostarp ieviešot bonusu sistēmu sasaistē ar sniegumu, otrdien žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība).

Atalgojuma griesti varētu būt 8100 eiro mēnesī, kas ietvertu pamatalgu nedaudz vairāk kā 5000 eiro mēnesī un bonusu sistēmu.

Ministre norādīja, ka pirms jaunā konkursa uz dienesta vadītāja amatu izsludināšanas var paspēt izdarīt nepieciešamos likuma grozījumus un steidzamībās kārtībā pieņemt tos Saeimā ārpus budžeta paketes.

Vienlaikus Reizniece-Ozola piebilda, ka VID vadītāja alga būtu tikai sākums – jāraugās uz atalgojuma līmenī valsts pārvaldes augstākajā līmenī. Pie tā patlaban strādā Valsts kanceleja, un priekšlikumi varētu būt gatavi šoruden.

Arī ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”) intervijā aģentūrai BNS iepriekš atzina, ka pirms jaunā konkursa uz VID ģenerāldirektora amata izsludināšanas jāpalielina iestādes vadītāja atalgojums, lai tādējādi piesaistītu labākos kandidātus.

Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova nolēmusi atsaukt savu kandidatūru VID ģenerāldirektora amatam.

“Vienotības” iebildumu dēļ valdība pagājušajā nedēļā uz nedēļu atlika Koļegovas apstiprināšanu VID ģenerāldirektora amatā. Koļegovas kandidatūru VID vadītāja amatā atbalstīja Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība. Pēc valdības lēmuma atlikt lemšanu Koļegova apliecināja, ka joprojām ir gatava kļūt par VID vadītāju, tomēr vēlāk domas mainīja – piektdien iesniegumā finanšu ministrei viņa norāda, ka atsauc savu piekrišanu pārcelšanai uz VID vadītājas amatu un šī viņai neesot viegla izvēle.

Uz vakanto VID ģenerāldirektora amatu tiks rīkots jauns konkurss.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: AtalgojumsMinistreVID

youtube icon
Abonēt youtube