Salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, jūlijā Eiropā tviterī ievērojami pieaudzis islamofobisku ierakstu skaits angļu valodā, sasniedzot gandrīz 7000 tvītu dienā, trešdien vēsta britu raidorganizācija BBC.

Aprīlī dienā tika publicēti vidēji 2500 islamofobisku tvītu. To skaits ievērojami pieaudzis pēc kāda islāma ekstrēmista uzbrukuma Nicā, kur dzīvību zaudēja 85 cilvēki, un neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma Turcijā, secinājusi domnīca “Demos”.

Lai atklātu šādus tvītus, “Demos” identificēja 49 vārdus un tēmturus.

Tviteris “Demos” secinājumus vēl nav komentējis.

“Demos” analizēja tvītus, kas veikti laikā no marta līdz jūlijam un secināja, ka 215 247 ieraksti, kas izdarīti angļu valodā, ļoti iespējams ir antiislāmiski, nicinoši vai naidīgi.

Lielākā daļa šādu tvītu, kas izdarīti Eiropā, veikti no Lielbritānijas, Nīderlandes, Francijas un Vācijas.

Lielākais skaits vienas dienas laikā izdarīto islamofobisko tvītu – 21 190 ierakstu – konstatēts 15. jūlijā – dienu pēc tam, kad 31 gadu vecs tunisietis ar kravas mašīnu ietriecās Bastīlijas dienas svinētāju pūlī Nicā, noslepkavojot 85 cilvēkus un ievainojot vairāk nekā 400.

Teroristu grupējums “Islāma valsts” paziņoja, ka uzbrukumu veicis viņu sekotājs.

Liels šādu tvītu skaits – 10 610 – izdarīti arī 17. jūlijā, dienu pēc neveiksmīgā puča Turcijā, un 26. jūlijā, kad divi islāmisti baznīcā Francijā noslepkavoja katoļu priesteri, pārgriežot viņam rīkli.

“Islāma valsts” vēlāk paziņoja, ka arī šie uzbrucēji apliecinājuši uzticību grupējumam.

Liels skaits islamofobisku tvītu izdarīti arī dienās pēc 3. jūlijā notikušā uzbrukuma Bagdādē, kur dzīvību zaudēja vairāk nekā 250 cilvēku. Atbildību par šo uzbrukumu arī uzņēmās “Islāma valsts”.

“Demos” pārstāvis norādīja, ka šādi tvīti rada pamatu bažām, jo cilvēki, acīmredzot, ir nikni nevis uz “Islāma valsti”, bet uz visu musulmaņu pasauli.

Viņš norādīja, ka šādi ieraksti esot kaitīgi un izteikti problemātiski, bet piebilda, ka Lielbritānijā saskaņā ar likumu tikai neliela daļa no tiem uzskatāma par pretlikumīgiem. Proti, tikai gadījumos, kad izteikti reāli draudzi cilvēka dzīvībai.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: BBCDomnīca DemosIslamofobiskie Tvīti

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube