Tā dēvēto Imantas pedofila lietu Rīgas apgabaltiesa apelācijas kārtībā sāks skatīt novembrī.

Lieta tiks skatīta 7. novembrī plkst.10 slēgtā sēdē, un to iztiesās tiesnese Sandra Amola.

Jau ziņots, ka Imantas pedofila lietā spriedumu tā bardzības dēļ pārsūdzējis notiesātais Nauris Pikšteins un viņa advokāts Antons Drēbnieks, bet prokuratūra šajā lietā apelācijas protestu neiesniedza, norādot, ka spriedums atbilst likuma prasībām.

Tāpat ziņots, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa tā dēvētajam Imantas pedofilam tiesa 22. jūnijā piesprieda brīvības atņemšanu uz 25 gadiem, ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, kā arī lēma par morālo kompensāciju piedziņu septiņu cietušo labā par kopējo summu 67 000 eiro. Prokurors viņam sākotnēji prasījis piespriest 20 gadu ilgu cietumsodu, bet advokāts lūdzis sodu samazināt par trim gadiem.

Drēbnieks aģentūrai BNS iepriekš pauda, ka tiesa, skatot lietu apelācijas kārtībā, Imantas pedofilam sodu varētu samazināt par ne vairāk kā pieciem gadiem.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pērn augustā policija aizturēja 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā.

Ar kriminālprocesa ietvaros veiktās ekspertīzes slēdzienu aizdomās turētais vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem.

Lietā figurē sešas nozieguma epizodes, no kurām vienā bijušas iesaistītas divas mazgadīgas meitenes.

Pikšteins savu vainu atzina un izdarīto nožēloja.

 

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: Imantas PedofilsNauris PikšteinsTiesas Sēde

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube