“Sociālais spilvens” pedagogiem, kuri zaudēs darbu skolu reorganizācijas rezultātā, nākamajā gadā varētu tikt segts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes sēdē norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Viņš norādīja, ka 2016./2017. gadā, visticamāk, būtiskas izmaiņas skolu tīklā nebūs, izņemot tās, kuras pašvaldības jau ir apstiprinājušas. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegto jaunās politikas iniciatīvu par “sociālā spilvena” nodrošināšanu Finanšu ministrija (FM) noraidīja, jo šobrīd var runāt tikai par aplēsēm nevis konkrētām summām.

“Nākamajā gadā, ja būs nepieciešamība, to [“sociālo spilvenu”] segs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem,” uzsvēra Šadurskis.

Ministrs arī pauda, ka finansējumu var prasīt tikai uz esošo normatīvo aktu pamata, tāpēc tādus ir īsā laikā jāizstrādā, lai valdība tos varētu apstiprināt.

“Sociālajam spilvenam ir jābūt pieejamam no 1. janvāra 65% apmērā no algas tiem pedagogiem, kuri ir zaudējuši darbu skolu reorganizācijas dēļ, ja viņu vecums ir 60 gadi līdz pensijas vecuma sasniegšanai. No šīs summas tiek maksāts arī sociālais iemaksas līdz pensionēšanās brīdim. Bet tas nebūs aktuāli no 1. janvāra, jo, ja skolotājs ir zaudējis darbu, tad viņam pienākas bezdarbnieka pabalsts un kamēr tas ir lielāks par “sociālo spilvenu”, viņš loģiski saņem bezdarbnieka pabalstu, tātad mums ir daži mēneši rezervē līdz parādīsies finanšu nepieciešamība,” pauda Šadurskis.

Viņš arī norādīja, ka tas, cik skolotāji zaudēs darbu, ir pašvaldību kompetencē, jo tās izlemj, kā tieši optimizēs skolu tīklu.

Pedagogiem pirmspensijas vecumā, kas skolu reorganizācijas rezultātā zaudēs darbu, tiks nodrošināts “sociālais spilvens”, bet jaunākiem pedagogiem, kuri zaudēs darbu reformu rezultātā tiks piedāvāts apgūt jaunu profesiju un pārkvalificēties. “Sociālais spilvens” nenozīmē priekšlaicīgu pensionēšanos, bet algas aizstāšanu līdz pensijas vecumam. Šai summā tiks iekļauti arī nodokļi, lai nesamazinātos plānotā pensija.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: izglītībaPedagogiSociālais spilvens

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube