Ventspils tiesa sāks skatīt krimināllietu par gadu un trīs mēnešus veca bērna nāvi no smagiem miesas bojājumiem. uzzināja tiesā.

Sēde šajā lietā paredzēta otrdien plkst.11 un to iztiesās tiesnese Ilona Rudzīte.

Uz apsūdzēto sola sēdies kāds 1982. gadā dzimis bērna vecāku paziņa, kam vecāki bija uzticējuši bērna pieskatīšanu.

Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa nodošanu tiesai, no 2015. gada 27. septembrim līdz 2015. gada 27. oktobrim apsūdzētais vīrietis, kopā ar zīdaini uzturoties kādā dzīvoklī Ventspilī, ilgstoši nodarīja viņam psihiskas un fiziskas ciešanas. Bērna pieskatītājs pret zīdaini izmantoja nepieņemamas audzināšanas metodes, kā arī bērnu fiziski ietekmēja sitot, grūžot un iekožot, tādējādi nodarot viņam maznozīmīgus miesas bojājumus.

Taču pērnā gada 27. oktobrī apsūdzētā persona, dusmu vadīta, agresīvi vērsās pret zīdaini, pielietojot pret bērnu fizisku spēku un nodarīja puisēnam smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai – trulas galvas traumas ar asinsizplūdumiem zem smadzeņu apvalkiem.

Minētie miesas bojājumi bija tiešā cēloniskā sakarībā ar zīdaiņa nāves iestāšanos 2015. gada 30. oktobrī.

Vīrietis tiek saukts pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bija par iemeslu cietušā nāvei, un par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem. Tāpat viņš tiek apsūdzēts pēc Krimināllikuma 174. panta otrās daļas, par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, par ko draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

rokudzelzipolicija-45728644

Vīrietis ir apcietināts.

Sākotnēji Valsts policija aicināja pie kriminālatbildības saukt arī bērna vecākus un ģimenes ārsti, taču nav apstiprinājušās aizdomas, ka vecāki pret bērnu izturējušies vardarbīgi, tāpēc kriminālprocess pret viņiem izbeigts.

Pret bērna māti Ventspils prokuratūra turpina kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 300. panta otrās daļas jeb par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt pret ģimenes ārsti ierosinātais kriminālprocess par neziņošanu, zinot, ka izdarīts smags noziegums, ir izbeigts, jo ārste savu vainu atzinusi pilnībā. Ārste no kriminālatbildības atbrīvota nosacīti un viņai noteikts pārbaudes laiks uz sešiem mēnešiem.

Jau ziņots, ka 2015.gada oktobra beigās Ventspils slimnīcā tika nogādāts bezsamaņā esošs gadu un trīs mēnešus vecs bērns ar redzamiem miesas bojājumiem – hematomām. Drīz vien zēnu pārveda uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu Rīgā, kur viņš no gūtajām traumām pēc trīs dienām nomira.

b_721036

Gadu veco zēnu notikuma dienā vecāki bija atstājuši pieskatīt ģimenes paziņam – 1982.gadā dzimušam vīrietim. Viņš apgalvoja, ka atstājis bērnu gultiņā un uz brīdi izgājis no istabas. Pēc neilga laika vīrietis atgriezies istabā, jo izdzirdējis tajā troksni. Istabā viņš redzējis, ka bērns guļ uz grīdas un blakus viņam ir apgāzta taburete. Vīrietis izsaucis Neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas zēnu nogādāja slimnīcā.

Informācija : BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas: BNSkrimināliVentspilszīdainis

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube