Nacionālais veselības dienests (NVD) piektdien, 26. augustā, pasākumā informēs par zarnu trakta veselību un zarnu vēža profilaksi, informēja NVD pārstāve Evija Štālberga.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem un ekspertu lekcijās uzzināt vērtīgu informāciju par faktoriem, kas ietekmē zarnu veselību. Lekcijās tiks stāstīts arī par iespējām veikt profilaktiskās pārbaudes vēža savlaicīgai atklāšanai un gadījumiem, kad pacientus ar agrīni atklātu vēzi ir izdevies izārstēt. Informēs arī par zarnu vēža profilaksi, kas sniedz iespēju agrīni atklāt zarnu (kolorektālo) audzēju gadījumos, kad nav sūdzību un acīmredzamu simptomu.

Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs un medicīnas doktors Armands Sīviņš stāstīs par zarnu vēža saslimšanas norisi, ārstēšanas gaitu un skrīninga jeb profilaktisko pārbaužu metodēm, ar kurām audzēju var diagnosticēt sākuma stadijās un uzsākt ārstēšanu laicīgi, lai sasniegtu labākus rezultātus un nepasliktinātu cilvēka dzīves kvalitāti.

Par izplatītākajiem mītiem un aizspriedumiem, kas ir saistīti ar zarnu vēzi, stāstīs kolorektālā vēža pacientu biedrības “Europa Colon Latvija” vadītājs Uldis Vesers. Viņš arīdzan dalīsies ar pacientu pieredzes stāstiem par zarnu vēža atklāšanu un ārstēšanas rezultātiem.

Valsts apmaksātu zarnu vēža profilaktisko pārbaudi reizi gadā var veikt sievietes un vīrieši vecumā no 50 līdz 74 gadiem. Lai veiktu pārbaudi, jāvēršas sava ģimenes ārsta praksē, kurā var saņemt īpašu testu aizpildīšanai mājas apstākļos. Būtiski, ka profilaktiskais tests ir jāveic regulāri arī gadījumos, ja iepriekšējos gados tas ir bijis negatīvs, jo tikai regulāras profilaktiskās pārbaudes veikšana sniedz iespēju konstatēt izmaiņas agrīni.

Informatīvais pasākums notiks piektdien plkst.17 “Fon Stricka villā”.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: NVDveselībaVēža profilakse

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube