Sāksies pieteikšanās studijām Liepājas Universitātes (LiepU) bakalaura un maģistra studiju programmā “Jauno mediju māksla”, informēja Jauno mediju kultūras centra “RIXC” pārstāve Anna Babre.

Programmā iespējams apgūt jaunākās tehnoloģijas un pieejas mākslas darbu, kā arī audiovizuālu produktu izveidē.

Bakalaura studiju programmā studentiem tiek piedāvāta iespēja apgūt tādas prasmes kā foto, video, 2D un 3D grafiku, interaktivitātes, spēļu un skaņas dizainu, elektronisko skaņradi un ievadu programmēšanā. Tas ļauj realizēt arī starpdisciplinārus mākslas darbus un multimediju produktus. Paralēli tehniskajām iemaņām studenti apgūst arī teorētiskās zināšanas, kritisko un konceptuālo domāšanu, kas nepieciešama mākslas un mediju pētniecībā, izstrādājot eksperimentālus mākslas darbus.

Maģistra studiju programma “Jauno mediju māksla” nodrošina starpdisciplināru studiju procesu dažādās jauno mediju mākslas jomās – akustiskā māksla, digitālo tīklu mediji, māksla un zinātne, interaktīvās tehnoloģijas, video un attēla mediji. Studenti apgūst mākslu kā pētniecības veidu, darbojoties kā mākslas darba radītāji un jaunu instrumentu, mediju, tehnoloģiju, sabiedrības procesu, zinātnes atklājumu pētnieki un praktiķi. Studenti var izvēlēties studijas divos virzienos – “Digitālā māksla un tīkla mediji” vai “Skaņas māksla un elektroniskā mūzika”.

No šī gada rudens semestra maģistra studiju programma “Jauno mediju māksla” tiek realizēta sadarbībā ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA, apvienojot abu augstākās izglītības iestāžu resursus, mācībspēkus un tehnisko bāzi. Pirmajā mācību gadā kopīgās studijas tiks organizētas pamatā Rīgā, ar atsevišķiem semināriem Liepājā mediju mākslas nedēļas “iWeek” un skaņas mākslai veltītā festivāla “Skaņas dienas” ietvaros.

Otrajā semestrī un otrajā mācību gadā specializāciju priekšmeti virzienos  “Digitālā māksla un tīkla mediji” un “Skaņas māksla un elektroniskā mūzika” norisināsies Liepājā. Studentiem tiek piedāvāta iespēja atsevišķus studiju semestrus studēt ārvalstīs Erasmus+ programmu ietvaros. Mācības notiks angļu valodā. Lekcijas plānotas ceturtdienas un piektdienas vakaros, un sestdienās. LiepU administrētajos virzienos ir gan budžeta, gan maksas vietas.

Pieteikties studijām programmā var no 29.augusta līdz 2.septembrim. Iestājpārbaudījumi bakalaura studiju programmā paredzēti 6.septembrī plkst.13 un maģistra studiju programmā tās pašas dienas plkst.12. Savukārt konsultācijas par iestājpārbaudījumiem paredzētas 6.septembrī plkst.10.

Informācija: BNS

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube