Kā ziņo telegrph.co.uk, pirms dažām dienām tiesas sēdē, kas norisinājās Čikāgā, mākslinieku no Skotijas – Pīteru Doigu mēģināja piespiest atzīt sevi par darba, ar ko viņam nav nekāda sakara, autoru.

Pret mākslinieku stājās Roberts Fletčers, kurš ir pārliecināts, ka glezna, kas viņam pieder, ir parakstīta 20. gadsimta 70. gados ar Doiga otu. Ņemot vērā mākslinieka augsti vērtētos darbus ( līdz $10 miljoniem), Fletčers  vēlētos to pārdot, tomēr tas nav iespējams, pirms nav pierādīts darba autors.

Tiesas lietā ir teikts, ka Fletčers bija pazīstams ar Doigu vēl pirms slavas. Kā arī sastapās labošanas darbu iestādē, kur māksliniekam nācās pavadīt laiku narkotiku glabāšanas dēļ, bet Fletčers tajā laikā bija viens no iestādes darbiniekiem. Pēc tam kad Doigu atbrīvoja, Fletčers palīdzēja viņam darba meklējumos, kā arī nopirka gleznu “Pete Doige 76″, iztērējot $100.

Pēc gada, kad kļuva zināms, ka Doiga gleznas mākslas pasaulē tiek augsti vērtētas, Fletčers atcerējās par pirkumu un vēlējās to pārdot. Tomēr Doigs neatzīst sevi par gleznas autoru: tiesā viņam nācās pierādīt, ka nekad nav pazinis Fletčeru.

Pēc tiesas sēdes un lietas izskatīšanas, tiesnesis paziņoja, ka Doigs nav vainīgs un viņam nav jāizmaksā $5 miljoni kompensācijas naudas.

 

doig_cover

Saistītās tēmas: GleznaPete Doige 76PītersDoigs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube