Rīgas dome otrdien, 30. augustā, vērsīsies Satversmes tiesā saistībā ar pedagogu algu modeli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” teica domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR).

Ameriks pauda, ka pedagogu atalgojuma reformu uzskata tikai par skaitļu manipulāciju, kā arī diskriminējošu pret daļu pedagogiem, kas strādā Rīgā.

Viņš arī vērtēja, ka atsevišķu amatpersonu paustais, ka pašvaldības atradīs naudu algu palielināšanai, jo tuvojas pašvaldību vēlēšanas, ir ciniska rīcība.

Līdz ar to ir nolemts pašvaldības vārdā vērsties Satversmes tiesā, apstrīdot valdības pieņemto reformu, uzsvēra Ameriks.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Rīgā reforma no šī gada septembra tiks īstenota. Tai ir rasti arī līdzekļi.

Kā ziņots, iepriekš Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) norādīja, ka dome līdz 1. septembrim pieņems lēmumu par iespējamo vēršanos Satversmes tiesā saistībā ar pedagogu algu model.

Mērs skaidroja, ka pašvaldība vērsīsies tiesā saistībā ar bērnu skaitu uz vienu skolotāju, jo koeficienti Rīgai atšķiras no lauku skolām un citu pilsētu skolām. Rīgas mērs pauda, ka šī situācija nozīmē, ka bērni, kuri mācās skolās Purvciemā, ir otrās šķiras bērni, salīdzinot ar jebkuru citu lielu pilsētu, un tas ir “paraugs un piemērs diskriminācijai”.

Ušakovs toreiz norādīja, ka attiecīgais jautājums izrunāts arī ar Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA), taču tā saredz arī citus būtiskus jautājumus un redz iespēju vērsties Satversmes tiesā. Viņš piebilda, ka līdz tam brīdim juristi sagatavos visus attiecīgos dokumentus.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: AmeriksizglītībaSatversmes tiesaTiesa

youtube icon
Abonēt youtube