Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā pirmdien plānots skatīt lietu par bijušās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas partijai “Saskaņa” veltītajiem izteikumiem Saeimas vēlēšanu dienā 2014.gada 4.oktobrī.

Tiesas sēde paredzēta plkst.13. Iepriekš lietu bija paredzēts skatīt martā, bet Straujuma uz nozīmēto tiesas sēdi neieradās.

Jau vēstīts, ka partija “Saskaņa” 2015.gada 26.janvārī Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā iesniegusi prasības pieteikumu pret toreizējo Ministru prezidenti Straujumu, lūdzot no viņas piedzīt morālā kaitējuma kompensāciju 1000 eiro apmērā.

Prasībā “Saskaņa” prasa atzīt par nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu Straujumas izplatīto informāciju, ka “partijai “Saskaņa” uzvarot Saeimas vēlēšanās, var tikt apdraudēta Latvijas neatkarība”. Tāpat prasam Straujumai uzlikt par pienākumu atsaukt izplatītās ziņas, atvainoties, kā arī piedzīt no viņas morālo kompensāciju 1000 eiro un tiesāšanās izdevumus, aģentūru BNS iepriekš informēja “Saskaņas” preses sekretāre Katrīna Iļjinska.

Straujumas toreizējā preses sekretāre Aiva Rozenberga aģentūrai BNS norādīja, ka ir interesanti, ka “Saskaņai” bija nepieciešams tiks ilgs laiks, lai vērstos tiesā. Viņa arī norādīja, ka Straujuma no teiktā neatkāpjas.

Jau vēstīts, ka Straujuma 12.Saeimas vēlēšanu dienā žurnālistiem pauda cerību, ka “Saskaņa” neiegūs daudz balsu, jo svarīga ir drošība Latvijā un “Saskaņa” to varētu apdraudēt.

“Gribas ticēt, ka mani ievēlēs parlamentā – Saeimā, tad redzēsim, kādi būs rezultāti. Es ticu, ka “Vienotība” uzvarēs un “Saskaņas centrs” tomēr neiegūs tik daudz balsu, jo svarīga ir drošība mūsu valstī. Par “Saskaņas centru” un neatkarību man pašreiz nav pārliecības, jo “Saskaņas centra” līderis Nils Ušakovs ir norādījis, ka Vladimirs Putins ir labākais prezidents Krievijai,” sacīja Straujuma.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: IzteikumiStraujumaTiesavēlēšanas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube