Rīgas domes (RD) Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs pirmdien prezentēs Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas projektu.

Prezentācijā piedalīsies kultūras ministre Dace Melbārde (NA), RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) un viņa vietnieks Andris Ameriks (GKR). Iepazīties ar prezentāciju aicināti arī pārstāvji no Dziesmu un deju svētku padomes, Rīcības komitejas, koru nozares padomes, 2018. gada Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta darba grupas, RD deputāti, Dziesmu un deju svētku rīkotāji, kā arī sadarbības partneri un nozaru eksperti. Prezentāciju sagatavojuši arhitekti Juris Poga un Austris Mailītis.

Rīgas pašvaldībai un Latvijas Nacionālajam kultūras centram 2016. gada 11. martā, parakstot līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi, tika atsākts darbs pie Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas projekta. Valdība 2016. gada 2. augustā atbalstīja Mežaparka Lielās estrādes būvniecības konceptu, akceptējot to kā nepieciešamos uzlabojumus, lai nodrošinātu Dziesmu un deju svētku pasākumus.

Domē informēja, ka estrādes būvprojekta izstrādi un būvniecību paredzēts veikt laika posmā no 2016. līdz 2020. gadam, īstenojot to divos posmos. Pirmo posmu plānots īstenot līdz 2018. gada 7. jūnijam, laikā līdz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, bet otrā daļa īstenojama līdz 2020. gada 2. jūnijam, laikā līdz XII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem. Pirmajā posmā tiks pārbūvēta skatītāju zona, paplašinot to līdz vismaz 30 000 sēdvietām, kas transformējamas par aptuveni 60 000 stāvvietām. Tiks izbūvēts apakšzemes apjoms, kur izvietosies tirdzniecības vietas, ēdināšanas zona, tualetes.

Savukārt līdz 2020. gadam tiks rekonstruēta estrāde ar pārsegumu kupola formā. Tas ļaus tribīnēs atrasties 11 000 dziedātājiem un vēl aptuveni 3000 izvietoties uz skatuves

Rīgas dome, kuras īpašumā atrodas estrāde, varēs saņemt aizņēmumu Valsts kasē, lai veiktu tās būvprojekta izstrādi un būvniecību. Kopējais nepieciešamais finansējums estrādes būvniecībai ir gandrīz 45 miljoni eiro.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: MežaparksProjektsRekonstrukcija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube