VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) akcionāru sapulce nolēma VNĪ valdes locekļa amatā apstiprināt Līgu Sporāni, informēja Finanšu ministrija.

Sporānes amata pilnvaru termiņš būs pieci gadi – no šā gada 3. oktobra līdz 2021. gada 2. oktobrim.

Sporāne iepriekš ieņēmusi vadošus amatus vairākos uzņēmumos, galvenokārt rūpējoties par uzņēmumu finanšu stratēģisko vadību. SIA “Ernst&Young Baltic” vadījusi konsultāciju projektus valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī banku un finanšu sektora uzņēmumiem, VAS “Latvijas Pasts” ieņēmusi finanšu direktores amatu, kur rūpējusies par ilgtermiņa biznesa plāna izstrādi, budžeta plānošanu un kontroli, ieviesusi jaunus finanšu vadības instrumentus, kā arī veikusi pienākumus saistībā ar nekustamo īpašumu attīstīšanu, pārvaldību un apsaimniekošanu no finanšu vadības aspekta.

Tāpat Sporāne strādājusi arī vairākos apdrošināšanas jomas uzņēmumos. AAS “SEB Dzīvības apdrošināšana” pildījusi pakalpojumu attīstības un mārketinga nodaļas vadītājas pienākumus, savukārt AAS “Balta” Personu apdrošināšanas pakalpojumu attīstības daļā izstrādājusi un vadījusi personāla apmācību programmas.

Sporāne ieguvusi maģistra grādu vadības zinātnē Latvijas Universitātē un patlaban turpina maģistra studijas finanšu vadībā Banku augstskolā, papildus tam regulāri papildinot savas zināšanas arī dažādos kursos.

Kā savas stiprās puses Sporāne norāda vadības un komandas veidošanas prasmes, uzņēmumu ilgtermiņa stratēģiju definēšanu un to īstenošanu, analītisku domāšanu un spēju pieņemt sarežģītus lēmumus, īpaši krīzes situācijās.

Uz VNĪ valdes locekļa amata vietu kopumā tika saņemti 35 pieteikumi. Pēc kandidātu iesniegto dokumentu izvērtēšanas uz nākamo vērtēšanas kārtu tika virzīti 26 kandidāti. Pēc sākotnējā vērtējuma uz nākamās kārtas kompetenču intervijām tika uzaicināti astoņi kandidāti, savukārt uz darba intervijām – četri kandidāti.

Izvērtējot visus konkursa pretendentus, vispirms tika izskatīti kandidātu iesniegtie dokumenti un to atbilstība izvirzītajām prasībām, savukārt pēc kandidātu iesniegto dokumentu izvērtēšanas notika atlases intervijas.

Patlaban VNĪ valdes priekšsēdētājs ir Mārtiņš Tols, bet valdes locekļu amatus ieņem Andrejs Milzarājs un Madara Melnmate-Savicka.

Konkurss uz VNĪ valdes locekļa amatu tika izsludināts 2015. gada jūnijā, pamatojoties uz VNĪ valdes locekļa Jāņa Valdmaņa pilnvaru termiņa beigām 2015. gada augustā. Pērn uz minēto amata konkursu pieteicās 12 pretendenti, taču konkurss noslēdzās bez rezultāta.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: Līga SporāneValdes locekleVNĪ

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube