Septembra pirmajās brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks augošs ciklons, kas no Zviedrijas pārvietosies uz Somiju, pēc tam pastiprināsies anticiklona ietekme, kas varētu saglabāties lielu mēneša daļu, prognozē “Global Forecast System“.

Līdz ar to 3. un 4. septembrī Latvijā brīžiem līs, turpmāk gaidāms pārsvarā sauss laiks, lai gan debesis palaikam aizklās mākoņi.

Sestdien, sākot no valsts rietumiem, debesis apmāksies un valsts lielākajā daļā līs, pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu vējš. Gan sestdien, gan svētdien vietām iespējamas arī pērkona lietusgāzes. Svētdien valsts ziemeļu daļā gaidāms saulaināks laiks, dienvidos saglabāsies biezāka mākoņu sega. Gaisa temperatūra brīvdienās nepārsniegs +16..+20 grādu.

Atbilstoši pašreizējai prognozei nākamnedēļ naktī uz 6. un 7. septembri vietām gaidāma neliela salna, bet nedēļas nogalē gaisa temperatūra Kurzemē un Zemgalē var sasniegt +25 grādus.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem šogad tikai divos mēnešos – martā un maijā – nokrišņu daudzums valstī nav pārsniedzis normu, turklāt jūlijs un augusts bija lietainākie mēneši kopš 2014. gada augusta. Šā gada jūlijā lija par trešdaļu, augustā – par divām trešdaļām vairāk nekā ierasts.

Vasaras kopējais nokrišņu daudzums valstī vidēji bija 312 litru uz kvadrātmetru, kas ir augstākais rādītājs kopš 2010. gada vasaras.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: BNSFRSlaikaziņasseptembris

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube