78 gadu vecumā pēc pārciesta insulta miris Uzbekistānas prezidents Islāms Karimovs, aģentūrai “Reuters” piektdien pavēstījuši trīs avoti diplomātu aprindās.

“Jā, viņš ir miris,” sacīja viens no avotiem.

Uzbekistānas valdība pagaidām šīs ziņas nav apstiprinājusi, taču piektdienas rītā tā izplatīja paziņojumu, ka Karimova veselības stāvoklis pēc insulta, kuru viņš piedzīvoja pagājušajā nedēļā, ir “krasi pasliktinājies” un šobrīd autoritārais līderis atrodas kritiskā stāvoklī.

“Dārgie līdzpilsoņi, ar ļoti smagu sirdi mums ir jāziņo, ka prezidenta stāvoklis krasi pasliktinājies, un saskaņā ar ārstu teikto tas vērtējams kā kritisks,” teikts valdības tīmekļa vietnē publicētajā paziņojumā.

Tikmēr avoti Kazahstānas valdībā aģentūrai “Reuters” piektdien pavēstījuši, ka prezidents Nursultans Nazarbajevs gatavojas sestdien doties uz Uzbekistānu, saīsinot savu vizīti Ķīnā.

Pēkšņā Nazarbajeva plānu grozīšana varētu liecināt, ka Kazahstānas valdība gatavojas tūlītējam paziņojumam par Karimova nāvi.

Viens no “Reuters” avotiem diplomātu aprindās izteicās, ka oficiālais paziņojums par Karimova nāvi gaidāms vēlāk piektdien.

Karimovs nav iecēlis sev mantinieku, un eksperti norāda, ka viņa pēcteci, domājams, aiz slēgtām durvīm izraudzīsies neliela grupa augstāko amatpersonu un viņa ģimenes locekļu.

Taču pastāv bažas, ka, viņiem nespējot rast kompromisu, situācija valstī var destabilizēties un tā var kļūt par islāmistu mērķi.

Zināmas norādes par iespējamo pēcteci tiek gaidītas no paziņojuma par Karimova nāvi, un izteikti pieņēmumi, ka tas būs tas, kurš tiks iecelts par bēru komisijas vadītāju.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: BNSKarimovsPrezidentsUzbekistāna

Komentāri 6

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube