Latvāņu ierobežošanas pasākumu īstenošanas laikā veiktas divas no trim latvāņu pļaušanām, pastāstīja Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departamentā.

“Mēs apzināmies, ka tas nav vienas reizes pasākums, jo pļaušanas mērķis ir neļaut izplatīties latvāņu sēklām,” skaidroja departamentā.

Atbilstoši RD paustajam, latvāņu pļaušana Rīgas apkaimēs plānots veikt arī turpmāko gadu laikā.

Latvāņu izplatības ierobežošanas pasākumiem Rīgas pilsētā atvēlēti 4,6 tūkstoši eiro.

Mājokļu un vides departamenta rīkotajā iepirkumā kopumā tika iesniegti četri pieteikumi, no kuriem par uzvarētāju pasludināts uzņēmums “Mārtiņš”. Kopējā līgumcena ir 4614,87 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Atbilstoši iepirkuma nolikumam Rīgā savairojusies viena no Latvijā 1950. un 1960.gados ievestajām latvāņu sugām – Sosnovska latvānis (Heracleum sosnowsky). Konkrētā latvāņu suga ir izteikti agresīva, tāpēc nepieciešams to iznīcināt pilsētas teritorijās, kur tā ieviesusies.

Latvāņu izplatības ierobežošanai Rīgas pašvaldība izstrādājusi plānu pieciem gadiem no 2016.gada līdz 2020.gadam, kura ietvaros paredzēta  latvāņu pārņemto teritoriju apstrāde, veicot vairākkārtēju pļaušanu veģetācijas sezonā.

Nolikumā teikts, ka Rīgā latvāņu izplatība konstatēta Ziepniekkalnā, Dārziņos, Rumbulā, Ķengaragā, Mežciemā, Torņakalnā, Bukultos, Imantā, Skanstē un Zolitūdē. Apkopojot teritoriju lielumu, kurās augs savairojies, secināts, ka to platība ir 13 hektāri,  no kuriem aptuveni astoņi ir Rīgas pašvaldības īpašumā (apmēram 0,5 hektāru Rīgas Austrumu izpilddirekcijai apsaimniekošanā).

Ņemot vērā iepriekšminēto, latvāņus plānots pļaut Rīgas pašvaldībai piederošajos zemes īpašumos, kuru kopējā platība ir astoņi hektāri.

 

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: latvāņiRīgas Dome

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube