Latvijas vīru un dāmu šaha izlases svētdien Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku ar uzvarām turpināja 42.šaha Olimpiādi, kas ir plašākās sacensības šajā sporta veidā.

Latvijas kungu izlase “Open” grupā svētdien ar 2,5-1,5 pārspēja Zviedriju.

Latvijas komandai vienīgo uzvaru šajā duelī nodrošināja Igors Kovaļenko, kamēr Aleksejs Širovs, Artūrs Neikšāns un Vladimirs Svešņikovs cīnījās neizšķirti.

Turnīru Latvijas izlase iesāka ar uzvaru 3,5-0,5 pār Pakistānu, bet otrajā mačā ar 3-1 pārspēja Čīli.

Ar trim panākumiem tikpat dueļos Latvija kopvērtējumā pašlaik ir 14.pozīcijā. Pie panākumiem trīs mačos šobrīd tikušas 16 komandas. Pirmdien Latvijai gaidāms duelis pret Baltkrieviju.

Tikmēr Latvijas sieviešu komanda svētdien ar 2,5-1,5 pārspēja Irānu.

Pa uzvarai Latvijai guva Laura Rogule un Ilze Bērziņa, kamēr neizšķirti spēlēja Elīna Otikova, bet neveiksmi piedzīvoja Dana Reizniece-Ozola.

Turnīra pirmajā duelī Latvijas dāmas ar 3-1 uzveica Dienvidkoreju, bet otrajā mačā ar tādu pašu rezultātu pārspēja Kanādu. Sacensību turpinājumā šahistes sacentīsies ar Ķīnu. Pie trim uzvarām trīs spēlēs kopumā šobrīd tikušas 13 komandas, bet Latvija, ņemot vērā papildrādītājus, ieņem 11.pozīciju.

Latvijas vīriešu izlases kapteinis šajā šaha Olimpiādē ir Igaunijas lielmeistars Mihails Ričagovs. Komandu pārstāv arī lielmeistars Aleksejs Širovs, kurš pirmajās divās kārtās nespēlēja. Savukārt sieviešu izlases kapteinis ir Lietuvas lielmeistars Aloizs Kveinis. Komandā ir iekļauta arī gados jaunā Elīna Otikova.

Šajā šaha Olimpiādē Latvija pirmo reizi kopš 2006.gada ir pārstāvēta arī ar savu šaha tiesnesi, jo Baku šahistu partijas tiesās arī starptautiskās kategorijas soģis Alberts Cimiņš.

Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš pirms komandu došanās uz Baku sacīja, ka abām komandām ir uzdevums cīnīties par iekļūšanu labāko divdesmitniekā.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: AzerbaidžānaolimpiādeŠahs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube