ASV prezidents Baraks Obama izteicis ideju par kopīgu ASV un Turcijas operāciju, lai džihādistu grupējumam “Islāma valsts” Sīrijā atkarotu Raku, paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans, norādot, ka Ankara pret to neiebilstu.

Pirmdien atceļā no G20 samita Ķīnā savā lidmašīnā runājot ar žurnālistiem, Erdoans sacīja, ka Turcija ir gatava pievienoties uzbrukumam Rakai.

“Obama vēlas darīt kaut ko kopā, konkrēti attiecībā uz Raku,” laikraksts “Hurriyet” trešdien citē Erdoana teikto.

“Mēs apliecinājām, ka no mūsu perspektīvas tā nebūtu problēma. Mēs sacījām: “Lai mūsu karavīri apvienojas, lai arī kas būtu nepieciešams, tiks izdarīts”,” sacīja Erdoans.

Turcijas loma būtu jānosaka turpmākajās sarunās, viņš norādīja.

“Šajā posmā mums reģionā ir jādemonstrē sava klātbūtne. Mums nav iespējams atkāpties. Ja mēs atkāpsimies, tur iemitināsies tādas teroristu organizācijas kā “Daesh“, PKK, PYD un YPG,” skaidroja Erdoans, Sīrijas kurdu politiskās un militārās organizācijas, kas ir ASV sabiedrotie to cīņā pret “Islāma valsti”, minot līdzās “Islāma valstij” un pašmāju kurdu bruņotajiem separātistiem.

Sīrijas kurdu vienības ar ASV atbalstu augustā padzina “Islāma valsti” no stratēģiski svarīgās Menbīžas. Pentagons sagaida, ka Sīrijas kurdi palīdzēs atkarot “Islāma valstij” tās “de facto” galvaspilsētu Raku.

Turcija augusta beigās Sīrijas ziemeļos padzina “Islāma valsti” no robežpilsētas Džerābulusas un tad turpināja uzbrukumu kurdu spēkiem, kas kontrolē apvidus tālāk uz dienvidiem.

Erdoans solījis, ka Turcija Sīrijā ar “vienādu apņēmību” karos pret “Islāma valsti” un Sīrijas kurdu kaujiniekiem.

Rietumu presē izskanējuši pārmetumi, ka Turcijas Sīrijā uzsāktās operācijas mērķis patiesībā ir kurdi, nevis “Islāma valsts” džihādisti.

Ankara iepriekš izpelnījusies apsūdzības, ka tā izturas pārlieku iecietīgi pret “Islāma valsti” vai pat to atbalsta.

ASV šobrīd cenšas novērst jaunas Sīrijas ziemeļos iegājušās Turcijas armijas un kurdu kaujinieku sadursmes. Sīrijas kurdi ir nozīmīgs Vašingtonas sabiedrotais cīņā pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts”, kopā ar kurdu vienībām darbojas ASV militārie konsultanti.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011. gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 280 000 cilvēku.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: ASVIslāma valstsTurija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube