Septembra otrajā pusē un oktobrī Valmieras teātris dosies viesizrādēs uz Kurzemi un Zemgali, informēja teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja Zane Ceriņa.

Izbraukums sāksies 22. septembrī plkst.19 ar izrādi “Debesis ir mums” Jelgavas kultūras namā un turpināsies 11. oktobrī ar izrādi “Bezkaunīgie veči” Bauskā, 12. oktobrī Dobelē, 13. oktobrī Brocēnos, 14. oktobrī Kuldīgā, 15. oktobrī Rojā un 16. oktobrī Talsos.

Lai gan dramaturga Ērika Vilsona luga “Debesis ir mums” stāsta par šķietami pazudušiem cilvēkiem – meiteni, kas ir paslēpusi savu sievišķīgo dvēseli zem rupjības un izlikšanās maskas, viņas tēvu, kas savu dvēseli ir nogremdējis alkoholā, kaimiņu, kas slēpjas aiz uzpūtības un pārākuma, ko devusi nauda, -, stāsts tomēr ļauj ieraudzīt gaišumu, kas joprojām mīt katrā no šiem cilvēkiem.

Izrādes režisors Jānis Znotiņš neslēpj, ka pamesto lauku un emigrējošo tautiešu tēma viņam šķiet nedaudz “apvalkāta”, tāpēc izrādes veidotāji ar šo uzvedumu piedāvā uz problēmu paskatīties dziļāk. “Mēs piedāvājam ne tik sadzīvisku skatījumu, cik nu kuram slikti iet, bet pētām tieši vairāk šo cilvēku iekšējos pārdzīvojumus,” stāstījis režisors.

Lomās – Māra Mennika, Aigars Vilims, Mārtiņš Upenieks un Ingus Kniploks.

Savukārt trimdas rakstnieka Anšlava Eglīša vienu no populārākajiem darbiem komēdiju par latviešu emigrāciju “Bezkaunīgie veči” iestudējuši režisori Reinis Suhanovs un Znotiņš. Minētie veči ir trīs latviešu vīri, kam savulaik nācies pamest Latviju un kuri tagad vada savas vecumdienas Kalifornijā. Viņu vaļasprieki un attiecības, konflikti ar bērniem, kas uzsūkuši jaunās mītnes zemes ieražas un valodu, mēģinājumi saglabāt latvietību ļoti atgādina mūsdienu ekonomisko emigrantu dzīvi. Abi režisori ķērušies pie lugas, ņemot talkā “Čikāgas piecīšus” un savas zināšanas par dzīvi aiz dzelzs priekškara pēc Otrā pasaules kara līdz PSRS sabrukumam.

Lomās – Rihards Rudāks, Januss Johansons, Juris Laviņš, Oskars Morozovs un Skaidrīte Putniņa.

Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, kultūras centru kasēs un mājaslapā “www.bilesuparadize.lv“.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: TeātrisValmieraViesizrādes

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube