eu-1473958_1280

Foto: Pixabay.com

 

Lielbritānijas pārstāvji paši joprojām aktīvi mēģina saprast notikušā referenduma par turpmāko dalību Eiropas Savienībā (ES) sekas, Eiropas Starptautisko tiesību biedrības (ESIL) ikgadējās konferences laikā norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Viņš klātesošajiem atgādināja, ka jau iepriekš izskanējušas runas, ka britiem bija dažādas atrunas un privilēģijas, līdz ar to gaidāmās sarunas būs ļoti interesantas.

Rinkēvičs arī sacīja, ka ES pašlaik gaida Lielbritānijas priekšlikumus, savukārt Latvija tajā pašā laikā mēģina formulēt savu viedokli un pozīciju. “Mēs esam vienojušies, ka nevienu piespiest nevajag, jāļauj strādāt, taču ciešāka sadarbība ar ES nevar notikt tikai un vienīgi vienotā tirgus dēļ,” uzskata ministrs.

Viņa ieskatā tikpat būtiski ir turpināt attiecības arī citu jautājumu uzturēšanā, kā arī nepieciešams Latvijas interešu lokā turēt jautājumu par tautiešu nākotni pašā Lielbritānijā. “Mēs zinām, ko vēlamies, bet nezinām, ko vēlas pati Lielbritānija,” viņš sprieda.

Ministrs prognozēja, ka Lielbritānijas izstāšanās procesā radīsies jaunas juridiskās normas un mehānismi, kas līdz šim “nekur nav bijuši”, piebilstot, ka pati izstāšanās no ES būs “ļoti sarežģīta”.

“Divus mēnešus pēc referenduma neatbildēto jautājumu skaits tikai aug, un tā tas arī turpināsies,” sprieda ārlietu ministrs.

 

 

 

Info: BNS

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube