Konkursā “Vecmāmiņa 2016” pieteicās 30 sievietes, no kurām atlasi izturēja 12 vecmāmiņas 30 līdz 80 gadu vecumā, pastāstīja biedrības “Emergo” vadītāja un konkursa organizatore Elita Drāke.

Drāke pauda, ka konkursā piedalās Latvijā dzīvojošas vecmāmiņas, kurām ir vismaz viens mazbērns. Konkursa atlasei bija pieteikušās 30 vecmāmiņas, no kurām atlasi, kas notika no šī gada janvāra līdz augustam, izturējušas ir 12 sievietes. Konkursa dalībnieces ir vecumā no 30 līdz 80 gadiem. Šogad salīdzinoši bija mazāk pretendentu nekā citus gadus.

“Sievietei ir pašai jāvēlas kaut ko mainīt. Mēs meklējam enerģētiski spēcīgu kolektīvu. Te nav vērts ielikt kādu vājāku dāmu. Viņas visas ir finālistes, kurām ir jāiemācās strādāt kā komandai un mīlēt vienai otru,” stāstīja Drāke.

Šāds konkurss notiek jau piekto gadu. “Vecmāmiņas 2016” mērķis ir koncentrēt sabiedrības uzmanību sievietei-vecmāmiņai kā sirsnības un labestības simbolam, kā arī ģimeniskām vērtībām un, apvienojot paaudzes, izvēlēt Latvijas spilgtāko, interesantāko, talantīgāko vecmāmiņu, kā arī izcelt Latvijas vecmāmiņas nozīmi sabiedrībā un ģimenē.

Konkursa organizatori ir izvirzījuši uzdevumu celt dalībnieču pašapziņu, lai viņas apzinātos savu skaistumu un vērtību, kā arī saprastu, ka dzīve var būt vērtīga, skaista un prieka pilna jebkurā vecumā. Tāpat organizatori vēlas pievērst sabiedrības uzmanību Latvijā dzīvojošo vecmāmiņu nozīmei ģimenēs, saliedējot un stiprinot ģimeniskās saites, vērtības un uzsverot vecvecāku un mazbērnu attiecību nozīmi. Turklāt “Vecmāmiņas 2016” uzdevums ir arī apvienot un saliedēt paaudzes.

Atlases laikā dalībniecēm bija jāiesūta pieteikums un atsevišķos gadījumos tika rīkotas arī individuālas tikšanās. Pirms pasākumu sākšanās dalībniecēm bija jāveic 150 eiro maksājums biedrībai “Emergo” labdarības projektu atbalstīšanai.

Visām vecmāmiņām konkursa laikā jāpiedalās labdarības pasākumos kopā ar bērniem un mazbērniem, jāpiedalās tematiskos pasākumos, kā arī jāveic projekta laikā uzdotie mājasdarbi.

Konkursa fināls paredzēts 3. decembrī. Tajā katrai vecmāmiņai būs jāprezentē sava vizītkarte, ko drīkst darīt arī kopā ar mazbērniem. Tāpat katrai dalībniecei būs jārāda talanta priekšnesums un jādemonstrē vakartērps.

Finālā tiks apbalvotas sešas vecmāmiņas kategorijās “Skatītāju simpātija 2016”, “Latvijas vecmāmiņa 2016”, kā arī “Latvijas 1. vecmāmiņa 2016”, “Latvijas 2.vecmāmiņa 2016”, “Latvijas 3. vecmāmiņa 2016” un “Latvijas 4. vecmāmiņa 2016”.

Galvenā kroņa un titula “Vecmāmiņa 2016” ieguvējai tiks dota iespēja piedalīties starptautiskajā konkursā “Mis Grandma Universe 2017“, kurš norisināsies Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: BNSsievietesVecmāmiņu konkurss

youtube icon
Abonēt youtube