Austrālija plāno 11. februārī sarīkot tautas nobalsošanu par viendzimuma laulību legalizāciju, otrdien paziņoja premjerministrs Malkolms Tērnbuls.

Solījumu dot iespēju katram austrālietim izteikties šajā jautājumā Tērbuls deva pirms 2. jūlijā notikušajām vēlēšanām.

“Mūsu darbs ir gādāt, lai Austrālijas tautai būtu iespēja paust savu viedokli, un darīt to veidā, kas ir godīgs un objektīvs,” Kanberā sarīkotās preses konferences laikā norādīja premjers.

Viņš pavēstīja, ka attiecīgs likumprojekts parlamentam tiks iesniegts šonedēļ.

Sagaidāms, ka parlamenta apakšnams likumprojektu apstiprinās, taču, kā atzina Tērnbuls, Senātā, kur valdībai nav absolūtā vairākuma, to varētu bloķēt opozīcija.

“11. februārī būs plebiscīts, ja vien [opozīcijā esošo leiboristu līderis] Bils Šortens neizlems to bloķēt,” paziņoja valdības vadītājs.

Leiboristi pagaidām nav paziņojuši, kā rīkosies, taču pirms vēlēšanām Šortens izteicās, ka šāda tautas nobalsošana būtu “nodokļu maksātāju finansēta platforma ksenofobijai”.

“Modernajā Austrālijā nevienam nav jātaisnojas par savu seksualitāti vai mīlestību pret jebkuru citu,” uzsvēra leiboristu līderis.

Ieceres oponenti apsūdz valdību šī jautājuma novilcināšanā, un Šortens pagājušajā nedēļā paziņoja, ka parlaments par viendzimuma laulību legalizāciju varētu nobalsot nekavējoties, neķeroties pie tautas nobalsošanas, lai gan paši leiboristi iepriekš tika solījuši šajā jautājumā referendumu.

Lai gan pats Tērnbuls atbalsta geju laulību legalizāciju, viņš iestājas par referenduma rīkošanu, par ko viņa vadītā konservatīvā Liberālā partija izšķīrās vēl iepriekšējā līdera Tonija Ebota laikā.

Tomēr šāds referendums nebūs tiesiski saistošs, un parlamenta rīcība nebūs tieši saistīta ar tā iznākumu.

Informācija: BNS

Foto: Pixabay.com

Saistītās tēmas: AustrālijaReferendumsViendzimuma laulība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube