katastrofa_w_smolensku

wikipedia.org

 

Polija nolēmusi veikt 2010. gada Smoļenskas aviokatastrofā bojāgājušo, arī prezidenta Leha Kačiņska un viņa dzīvesbiedres Marijas, līķu ekshumāciju.

Netiks veikta vienīgi to bojāgājušo pīšļu ekshumācija, kas jau tika izpētīti sākotnējās izmeklēšanas gaitā, vēsta radio “RMF FM”.

Lēmumu pieņēmusi ģenerālprokurora vietnieka Mareka Pasjoneka vadītā Nacionālās Prokuratūras īpašā izmeklēšanas komanda.

“Nodibināti kontakti ar Eiropā labi pazīstamiem izpētes centriem, lai veiktu papildu pētījumus,” raidorganizācija citē Nacionālās Prokuratūras preses pārstāves Evas Bjalikas teikto.

Polijas prokuratūra jau jūnijā Smoļenskas katastrofas upuru radiniekiem paziņojusi, ka visi līķi, kas nav kremēti, tiks ekshumēti papildu pārbaužu veikšanai.

“Vispārējās pēcnāves pārbaudes, arī izmantojot datortomogrāfiju toksikoloģijas un DNS jomā, būs svarīgas, lai noteiktu upuru ievainojumus un viņu nāves iemeslus, kā arī lai rekonstruētu katastrofas pēdējos brīžus un tās iemeslus. Ir vitāli svarīgi precizēt izmeklēšanas pamatlīniju, par spīti tam, ka kopš katastrofas ir pagājuši daudzi gadi,” norādīja Nacionālā Prokuratūra.

Valdošā konservatīvā partija “Likums un taisnīgums” solījusi saukt pie atbildības vairākus cilvēkus, kas bija atbildīgi par liktenīgā lidojuma organizēšanu, kā arī līdz galam noskaidrot aviokatastrofas iemeslus.

Smoļenskas aviokatastrofa notika 2010. gada 10. aprīlī.

Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki, arī Polijas prezidents Kačiņskis un daudzas augstas Polijas amatpersonas.

Polijas labējā spārna politiķi uzskata, ka aviokatastrofa nebija negadījums, neraugoties uz to, ka Polijas un Krievijas izmeklētāji atzinuši, ka tā notika pilota kļūdas, slikto laikapstākļu un sliktās gaisa satiksmes kontroles rezultātā.

Lidmašīnas atlūzas Krievija Polijai joprojām nav nodevusi.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: AviokatastrofaPolijaSmolenska

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube