Rīgā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, no šodienas līdz 30.septembrim norisināsies NATO vingrinājums “Steadfast Pyramid 2016” un “Steadfast Pinnacle 2016”, kurā plāno piedalīties 48 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalstīm Somijas un Zviedrijas.

Mācību mērķis ir pilnveidot augstākā līmeņa virsnieku un komandieru spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas. Par pamatu vingrinājumam tiks izmantota Visaptverošo operāciju plānošanas direktīva, kas ir viens no galvenajiem alianses apvienoto operāciju plānošanas dokumentiem.

Mācības apliecina Latvijas un NATO ilgstošo veiksmīgo sadarbību, uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

“Steadfast Pyramid 2016” ir pirmā daļa Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā un Sabiedroto spēku augstākās Transformācijas virspavēlniecības rīkotajam vingrinājumam, kas ilgs līdz 23.septembrim, savukārt otrā daļa – “Steadfast Pinnacle 2016”, kas būs galvenokārt veltīta komandieru lomai operacionālajā līmenī, norisināsies no 25. līdz 30. septembrim.

Vingrinājumā “Steadfast Pyramid 2016” galvenais uzsvars tiks likts uz augstākā līmeņa virsnieku un komandieru apmācību operacionālās plānošanas, kā arī lēmumu sagatavošanas un pieņemšanas procesā.

Savukārt vingrinājumā “Steadfast Pinnacle 2016” uzmanība tiks pievērsta komandieru lomai operāciju plānošanas un vadības jautājumos.

Mācību laikā tiks izspēlēts fiktīvs scenārijs, kas ietver kolektīvās aizsardzības operācijas.

Vingrinājumi Latvijā tiek rīkoti kopš 2011. gada. Saskaņā ar Latvijas un NATO Transformācijas pavēlniecības vienošanos šīs mācības Latvijā tiks organizētas līdz 2018. gadam.

Mācību laikā Latvija attīsta uzņemošās valsts atbalsta spējas un uzlabo prasmes sadarboties ar citām NATO dalībvalstīm un stratēģiskajiem reģionālajiem partneriem.

 

 

Info:BNS

Saistītās tēmas: NATORgaSteadfast Pinnacle 2016

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube