Jebkurš no mums vēlētos izskatīties pēc varoņa ārkārtas situācijā, kad nepieciešams pielietot savas izdzīvošanas prasmes. Varbūt tāpēc arī daudziem šķiet tik interesanti tādi šovi kā “Survivor” vai “Man vs Wild”.

Bet izdzīvot savvaļā nav viegls uzdevums, un nez vai televīzijas šovu skatīšanās šādos gadījumos īsti spēs līdzēt. Iespējams, ka pat TV šovu pieredze tev var kaitēt, jo daļa “izdzīvošanas” noteikumu ir kļūdaini mīti, kuru pielietošana tev var maksāt dzīvību.

1. Mīts – ir iespējams izsūkt indi no vietas, kur iekodusi čūska

Patiesībā čūskas inde uzreiz nokļūst asinīs un neuzkrājas koduma vietā. Turklāt mute ir pilna ar baktērijām, kas var vēl vairāk kaitēt jau esošajai brūcei. Turklāt čūskas inde var sabojāt mutes gļotādu un barības vadu.

Ko vislabāk darīt šajā situācijā? Saglabāt mieru, neļaujot sirdij pukstēt straujāk un, protams, pēc iespējas ātrāk doties uz slimnīcu.

2. Mīts – sastopoties ar lāci, izliecies beigts

Uzskrienot virsū lācim, vislabākais risinājums ir neapstāties un lēnām virzīties prom no dzīvnieka redzesloka. Ja tas notiek tavā piemājas vai nometnes zonā, tad nepieciešams pēc iespējas ātrāk sniegties pēc kāda priekšmeta vai objekta un kliegt, cik skaļi iespējams. Tam vajadzētu lāci aizdzīt prom. Vairumā gadījumu brūnais lācis vai grizli lācis uzbrūk tikai tad, kad vēlas aizsargāt savus mazuļus.

3. Mīts – ja esi pazudis mežā, pirmais, kas jādara – jāmeklē pārtika

Šis mīts ir pilnīgs absurds. Tu vari iztikt bez pārtikas ļoti ilgu laiku – līdz pat 6 nedēļām. Protams, nav iespējams noteikt precīzu periodu, kuru tu vari iztikt bez ēdiena, jo tas ir atkarīgs no faktoriem, kas saistīti ar tavu organismu un veselību. Bet ūdens un vieta, kur patverties no nelāgiem laikapstākļiem – tas gan ir daudz svarīgāks aspekts.

4. Mīts – kaktusa šķidrums paglābs tevi no slāpēm

Pastiesībā pastāv tikai viena veida kaktuss, kura šķidrums ir dzerams un nekaitē tavai veselībai. Bet citu veidu kaktusu šķidrums satur toksīnus, kas var izraisīt vemšanu un paātrina organisma atūdeņošanās procesu.

5. Mīts – sūnas aug tikai koka ziemeļu pusē

Faktiski sūnas var augt uz visām koka pusēm atkarībā no vides apstākļiem. Netici šim mītam, citādi, orientējoties pēc sūnām, vari pazust mežā.

6. Mīts – ja to ēd dzīvnieki, tad arī tu to vari ēst

Patiesībā dažas ogas un sēnes, kuras ēd vāveres un putni, var būt nāvējošas cilvēkam.

7. Mīts – ja cilvēks ir nosalis, nepieciešams nosalušās ķermeņa daļas rīvēt un sagatavot karstu vannu

Patiesībā, berzējot sasalušās ķermaņa daļas, tu vēl vairāk vari bojāt ādu un karsts ūdens ķermenim var izraisīt šoku un kaitēt cilvēkam, radot hipotermiju. Nepieciešams atsilt pakāpeniski, sasedzoties ar siltām segām.

8. Mīts – ja tev uzbrūk haizivs, sit tai pa degunu

Faktiski ūdenī ir maz ticams, ka tev būs iespēja haizivij precīzi iesist pa degunu. Ja notiek haizivs uzbrukums, centies starp sevi un plēsoņu turēt jebkādu priekšmetu. Ja nekā nav pa rokai, centies haizivij skrāpēt acis un žaunas.

9. Mīts – peldi paralēli krastam, ja esi nokļuvis pret straumi

Peldoties nokļūt pretējā straumē, kas ved prom no krasta, protams, ir kaut kas briesmīgs. Tomēr, ja straume jūs ved no krasta, tad tik tiešām labāk ir peldēt paralēli krastam.

Taču ir jāzina, ka lielākā daļa straumju kustas dažādos virzienos, ne tikai prom no krasta. Tieši tāpēc, lai panāktu, ka nepeldi aizvien vairāk prom no krasta, peldi perpendikulāri straumei, mainot virzienu.

10. Mīts – nojume ir perfekta slēptuve un pajumte

Faktiski, lai veidotu jebkādu pajumti savvaļā, ir jāņem vērā laikapstākļus un vidi. Karstās un sausās vietās jūsu glābiņš būs ēna, bet vēsās vietās – silta pajumte.

Nojume ir nepieciešama, lai pasargātu sevi no vēja, kā arī nepieciešams parūpēties par siltu gultas vietu, lai saglabātu siltumu nakts laikā.

Saistītās tēmas: DzīvībaIzdzīvošanaMīti

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube