Facebook dibinātājs Marks Cukerbergs, paziņojis, ka ir nolēmis ziedot iespaidīgu naudas summu, lai veicinātu medicīnas attīstību. “Šobrīd cilvēki tērē 50 reižu vairāk naudas medikamentos, lai ārstētu slimības,” viņš teicis, paziņojot, ka tuvāko 10 gadu laikā ir ieplānojis ziedot medicīnas attīstībai 3 miljardus ASV dolāru.
Marka sieva Priscilla Čana, kurai ir tieša saistība ar medicīnu, pilnībā atbalsta vīra iniciatīvu un iecerējusi aktīvi piedalīties šo cēlo mērķu realizēšanā. Cukerbergs tāpat izstāstījis, ka 600 tūkstoši dolāru sākotnēji tiks iztērēti, lai atvērtu neatkarīgu pētniecības centru “Biohub”, kas nodarbosies ar dažādu jaunāko tehnoloģiju izstrādāšanu, piemēram, čipa izgudrošanu un ražošanu, kas būs spējīgs jau vīrusa attīstības sākuma stadijā “atpazīt” un ziņot par to. Pirmie vīrusi, pret kuriem cīnīsies ar šādu čipu palīdzību, būs bīstamais Ebolas, Zika un HIV vīruss.
cukerbergs1
Jaunais miljonārs, Facebook.com dibinātājs kopā ar sievu Priscillu
Tāpat Marks atklājis, ka tuvāko plānu vidū ir radīt šūnu testēšanas filtru, kas varēs pārbaudīt cilvēka šūnas, iztestēt tās, un slimajām šūnām, ja tādas būs atrastas, piemērot pareizāko ārstēšanu. 
Lai sasniegtu iecerēto, Cukerbergs ir iecerējis apvienot medicīnas zinātniekus un profesorus no Kalifornijas, Bērklijas un Stenfordas universitātēm.

Saistītās tēmas: CukerbergsFacebookmarksmedicīna

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube