Otrdien, 27. septembrī, Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) notiks mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā pasniegšana, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Mecenātes Ināras Teterevas stipendija mākslā ir viens no gaidītākajiem konkursiem studentu vidē, tādēļ potenciālajiem laureātiem jāiztur liela konkurence. Šī stipendija ir unikāla iespēja atbalstīt talantīgus, daudzpusīgus un jaudīgus studentus, tiem sniedzot atbalsta punktu viņu nākotnes radošajām iecerēm, akcentēja LMA rektors Aleksejs Naumovs.

“Šogad aprit pieci gadi, kopš mūsu labdarības fonds sadarbojas ar LMA. Ikdienā redzu, kā attīstās stipendiātu personības un radošais rokraksts. No sirds priecājos par viņu panākumiem un aizvien spilgtāku ienākšanu Latvijas mākslas apritē. Un ticu, ka šo talantīgo jauniešu māksla reiz papildinās arī topošā Laikmetīgās mākslas muzeja kolekciju,” sacīja mecenāte Ināra Tetereva.

Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus, centīgus LMA pilna laika studentus, piešķirot viņiem stipendijas. Katrā studiju gadā tiks piešķirtas divas stipendijas pilna laika bakalaura programmas studentiem un viena stipendija maģistra programmas studentam. Katru stipendiju veido naudas piešķīrums līdz atbilstošās studiju programmas sekmīgai pabeigšanai, bet ne ilgāk kā trīs studiju gadus, studiju braucienu finansēšana stipendijas saņemšanas periodā un grants studenta darbu izstādei un publikācijai, pabeidzot studijas LMA.

Mecenātes Ināras Teterevas stipendija mākslā tika nodibināta 2012. gadā. Līdz šim mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā ieguvuši 17 LMA studenti, ar fonda atbalstu īstenoti 23 LMA pasniedzēju radošie braucieni, un 72 dažādu apakšnozaru studentiem bijusi iespēja doties studiju vizītēs uz Eiropu.

2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu ar nolūku atbalstīt izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas. Fonds sniedz atbalstu arī izglītības jomai. Borisa un Ināras Teterevu fonds 2012.gada 4.aprīlī parakstīja nodomu protokolu ar LMA par sadarbību turpmākajos piecos gados izglītības izcilības stiprināšanai. Šīs sadarbības gaitā ir izstrādāts stratēģiskās rīcības plāns, kā arī nodibinātas mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā.

Teterevu fonda sadarbība ar LMA sākusies 2011. gadā, kad tika pasniegta LMA Gada balva, kuras mērķis ir apzināt un novērtēt izcilākos sasniegumus Latvijas vizuālās mākslas, dizaina un mākslas zinātnes jomā, veicinot mākslas procesu attīstību, kā arī jaunu ideju un projektu īstenošanu.

Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā tiks pasniegtas 27. septembrī plkst. 13.45 LMA jaunās piebūves otrajā stāvā. Stipendijas pasniegs LMA rektors Aleksejs Naumovs, mecenāte Ināra Tetereva, kā arī LMA pasniedzēji.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: fondsInāra TeterevaMākslamecenāteStipendija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube