8.oktobrī plkst.11 veloentuziasti un aktīvās atpūtas cienītāji aicināti piedalīties ekspedīcijā “Apkārt Valmieras pilsētai “, informēja Valmieras Tūrisma informācijas centra tūrisma informācijas konsultante Inita Kūlīte.

Ekspedīcijas laikā būs iespēja atklāt velomaršrutu apkārt Valmieras pilsētas robežai un uzzināt daudz interesantu stāstu par pilsētas vēsturi un mūsdienām.

Gids Toms Treimanis un grupas pavadonis Roberts Ziediņš papildinās ekspedīciju ar stāstiem par AS “Valmieras stikla šķiedra” ražotni, Valmieras meitenēm, Olimpiešu parku, soļotāja un olimpieša Jāņa Daliņa dzimtajām mājām, Pauku priedēm, Kazu krācēm, Vanšu tiltu, atpūtas bāzi “Baiļi” un citiem objektiem, kam garām vedīs maršruts. Sākumā būs iespēja izbraukt arī senās Valmieras pils robežas. Jānorāda, ka ar velosipēdu nav iespējams pilnībā veikt maršrutu pa pilsētas administratīvo robežu, tāpēc tas būs pietuvināts kartēs redzamajai līnijai. Maršruts ir aptuveni 30 kilometru garš, plānotais ekspedīcijas ilgums – līdz četrām stundām. Maršruts vedīs gan pa grants un asfalta ceļiem, gan arī pa meža taciņām.

Ekspedīcijas sākums un noslēgums plānots pie Valmieras Tūrisma informācijas centra Rīgas ielā 10. Savai drošībai organizatori aicina brauciena laikā lietot velosipēdista ķiveri, ceļgalu un elkoņu aizsargus, velosipēdista cimdus, kā arī padomāt par sezonai un laikapstākļiem atbilstošu apģērbu. Ekspedīcijas laikā paredzētas vairākas atpūtas vietas, tāpēc spēku atjaunošanai aicina līdzi ņemt dzērienu un uzkodas.

Tā kā dalībnieku skaits ekspedīcijā ir ierobežots, interesenti aicināti pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi “tic@valmiera.lv”, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 64207177 un 26332213. Veloekspedīcijas cena būs 3,60 eiro vienai personai, apmaksu veicot Valmieras Tūrisma informācijas centrā līdz ekskursijas sākumam.

Brauciena laikā organizatori iesaka izmantot iespēju un krāt savas aktīvās minūtes, pieņemot izaicinājumu lietotnē “Endomondo” un piedaloties kampaņā “Par sportisku Valmieru un Latviju”. Plašāka informācija pieejama pašvaldības mājaslapā “www.valmiera.lv”.

Pirms ekspedīcijas būs iespēja apmeklēt tradicionālo Simjūda gadatirgu, kas no plkst.9 līdz 16 norisināsies Rātslaukumā un Valmieras vecpilsētā. Dejas, dziesmas, seni tērpi, amatu prasmju demonstrējumi, gardumi un lauku labumi, turpat laukumā uz uguns vārīta zupa – tas viss būs pieejams un aplūkojams tirgus kņadā, kas valda Valmierā ik gadu oktobra mēneša otrajā sestdienā.

Informācija: BNS

Foto: Pixabay.com

Saistītās tēmas: BNSEkspedīcijaValmieraVelosipēdi

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube