%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%8b%d0%b9-%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%bb%d0%b0%d0%b6

Pirmdien notikušajās ASV prezidenta amata kandidātu debatēs demokrātu kandidāte Hilarija Klintone un republikāņu kandidāts Donalds Tramps apmainījās ar pārmetumiem par bijušās valsts sekretāres e-pasta ziņojumu dzēšanu un nekustamo īpašumu magnāta nevēlēšanos publiskot savu nodokļu deklarāciju.

“Es pret savu juristu vēlmi publiskošu savu nodokļu deklarāciju, kad viņa publiskos savus 33 000 e-pastu, ko viņa ir izdzēsusi,” paziņoja Tramps.

“Man nav iemesla ticēt, ka viņš jebkad publiskos savu nodokļu deklarāciju, jo tur ir kaut kas, ko viņš slēpj,” uzsvēra Klintone.

“Ja man to vajadzētu darīt vēlreiz, es, protams, darītu citādi,” atzina bijusī valsts sekretāre, komentējot e-pastu dzēšanu. “Es nemeklēšu attaisnojumus. Tā bija kļūda un es par to uzņemos atbildību,” viņa piebilda.

“Tā nebija kļūda, tas tika darīts apzināti,” Klintones teiktajā iejaucās Tramps.

Debatēs Klintone arī paziņoja, ka Tramps “dzīvo pats savā realitātē”, bet republikāņu politiķis kritizēja bijušo valsts sekretāri kā “tipisku politiķi, kas tikai runā, bet neko nedara”.

Tramps debatēs arī vērsa uzmanību uz Klintones iespējamo fizisko negatavību kļūt par prezidenti.

“Es esmu teicis, ka viņai nav izturības, un es nedomāju, ka viņai ir izturība. Lai būtu par šīs valsts prezidentu, ir vajadzīga milzīga izturība,” sacīja Tramps.

Uz to demokrātu politiķe atbildēja, atsaucoties uz savu pieredzi.

“Tiklīdz viņš aizceļos uz 112 valstīm un panāks miera vienošanos, pamieru, disidentu atbrīvošanu (..) vai kaut vai pavadīs 11 stundas, liecinot Kongresa komitejas priekšā, viņš varēs runāt ar mani par izturību,” teica Klintone.

Tramps debatēs arī nāca klajā ar paziņojumu, ka ASV nevar būt pasaules policists.

“Mēs nevaram būt pasaules policists, mēs nevaram aizsargāt valstis visā pasaulē, kur tās nemaksā mums to, kas mums ir vajadzīgs,” viņš paziņoja.

Debates vadīja televīzijas kanāla NBC žurnālists Lesters Holts, un tajās abiem kandidātiem bija iespēja izteikties par ASV attīstības vispārējo kursu, ekonomiku un drošības jautājumiem.

 

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: DebatesKlintoneTramos

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube