buddhist-737274_1280

pixabay

 

Rīgā 8. oktobrī un 9. oktobrī norisināsies Tibetas kultūras dienas, kuru laikā ikvienam apmeklētājam būs iespēja piedalīties dažādās bezmaksas aktivitātēs, informēja pasākuma rīkotājs Raimonds Gusarevs.

Tibetas kultūras dienas aktivitātes notiks “Birojnīcā”, “Cydonia Gastropub” un vīna bārā “Garage”. Piedāvātās aktivitātes aptvers plašu tēmu loku – no tibetiešu valodas līdz pat medicīnai no pagātnes līdz mūsdienām.

8.oktobrī plkst.13 “Birojnīcā” notiks Tibetas kultūras dienas atklāšana ar Latvijas Universitātes Āzijas studiju katedras asociētās profesores Agitas Baltgalves lekciju “Tibetiešu valoda laikmetu spogulī” par tibetiešu valodu, tās izcelsmi, alfabētu, izrunu un apmācības iespējām mūsdienās.

Dienas gaitā “Birojnīcas” telpās viesosies arī budisma pasniedzējs Helmūts Ancāns, kurš pastāstīs par Dalailamas mācībām “Īss ieskats budisma loģikas meistara Dharmakīrti tekstā Pramānvārtikka”. Ancāns absolvējis budisma filozofijas un psiholoģijas septiņu gadu klātienes mācību programmu Itālijā.

Paralēli lekcijām abas dienas ikviens interesents varēs apmeklēt Lindas Klētnieces darbu fotoizstādi “FotoMandala”, kuras darbi tapuši tibetiešu emigrācijas centra Indijā – Dharamsalas – apmeklējuma laikā. Fotoizstāde būs apskatāma līdz 31.oktobrim “Birojnīcā”, “Cydonia Gastropub” un vīna bāra “Garage” telpās.

Tibetas kultūras dienas 9.oktobrī sāksies ar bērnu rītu “Cydonia Gastropub” telpās, kur Latvijā dzīvojošiem bērniem būs iespēja sazināties video sveicienā ar tibetiešu bērniem Dharamsalā. Savukārt pieaugušie šajā dienā varēs apmeklēt pasaules apceļotāja un rakstnieka Pētera Struberga lekciju “Tibeta tuvplānā” par Tibetas medicīnu, rituāliem un dzīvesveidu.

Tibetas kultūras dienas papildinās arī gleznotājas Flēras Bīrmanes lekcija “Sakrālā māksla Tibetā, tās aizsākumi un attīstība 21. gadsimtā” par Tibetas mākslu, sakrālo glezniecību.

Tibetas kultūras dienu izskaņā apmeklētāji varēs piedalīties igauņu mūziķa Roja Stridera lekcijā par tradicionālajiem tibetiešu mūzikas instrumentiem, to skanējumu. Stridera ir igauņu grupas “Vennaskond” dalībnieks, kā arī piecu grāmatu par Tibetu un Mongoliju autors.

Tibetas kultūras dienu apmeklējums ir bez maksas, bet nepieciešams iepriekš reģistrēties uz katru no lekcijām tīmekļa vietnē “www.tibetasdienas.lv”.

Tibetas kultūras dienas organizē sociālā projekta “Ordinary lives” dalībnieki.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: FestivālsSVētkiTibeta

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube