Tā kā norit gatavošanās “Mikrofona ieraksti” jubilejas koncertam “20 gadi latviešu mūzikā”, savā Youtube kontā publicējuši iemīļotās grupas “Prāta vētra” arhīva materiālus, kas līdz šim nav bijuši pieejami parastajam latvietim.

Izdevniecības pārstāvji raksta, ka 1999. gads izrādījies īpaši panākumiem bagāts grupai “Prāta vētra”. Tāpat 1999. gadā “Zelta albuma” statusu iegūst projekta “5 tenori” ierakstu albums “Ziemassvētkos”, tiek izdotas daudzas dziesmu izlases un aizsākta Klāsa Vāveres izlašu sērija “20th century Lullabies“.

“Gadsimtu mija pagājusi grupas “Prāta vētra” zīmē,” raksta “Mikrofona ieraksti” pārstāvji, piebilstot, ka šai gadā “dienasgaismu ierauga viens no visu laiku vispieprasītākajiem, kā arī visiemīļotākajiem, tolaik vēl tikai topošas latviešu supergrupas albumiem “Starp divām saulēm”.” 1999. gadā ierakstīta arī dziesmas “Lidmašīnas” angļu versija “Jet Plane“. Lai arī ieraksts tiek pabeigts, tas līdz šim brīdim nebija publicēts, jo nedz grupai, nedz izdevējiem nebija pārliecības, vai šī versija ir labāka par oriģinālo, visiem zināmo. “Taču šodien mēs to varam atļauties vairs nesalīdzināt,” ziņo “MicRec“.

Noklausies un noskaties “Prāta vētras” dziesmas “Jet Plane” līdz šim nepublicēto versiju!

MicRec” piedāvā arī ielūkoties “Prāta vētras” dziesmas “Weekends Are Not My Happy Days” videoklipa filmēšanā, kuru līdz šim vēl neviens nebija redzējis.

Līdzās “Prāta vētrai” 1999. gads bija ievērojams arī grupai  “Labvēlīgais tips”. 1. aprīlī grupa izdeva dziesmu izlasi un tajā pašā gadā grupa rada arī tam laikam vērienīgo klipu “Desmitais tramvajs”, kurš iegūst “Mūzikas ierakstu Gada balvu” kā gada labākais videoklips.

Grupas “Labvēlīgais tips” līdz šim nepublicētais videoklips dziesmai “Desmitais tramvajs” skatāms šeit:

Saistītās tēmas: Jet PlaneMicRecMikrofona ierakstiPrāta VētraVideo

youtube icon
Abonēt youtube