Rauga infekcijas, STS un ieauguši matiņi: mūsu sieviešu visintīmākā vieta nav svešiniece tādām nevēlamām problēmām un neērtiem jautājumiem. Un šī vieta noteikti nav imūna pret dažādām traumām – sasitumiem, skrāpējumiem un asarām.

Pastāstīsim, kā iespējas sevi savainot tur un ko darīt, kad esat kādā no šīm bīstamajām situācijām.

Zilumi

Kad Džulza no “Īstās mājsaimnieces Ņujorkā” centās izkāpt pa logu un attapās ar maksts hematomu, mums noteikti tas šķita kaut kas nesaprotams. Ginekoloģijas speciālists Fahimehs Sasans skaidro, ka šī hematoma ir vienkārši zilumi. Iespējams kaut reizi dzīvē esat pamanījusi pietūkumu un melni zilu krāsu, ja tā, tas nozīmē, ka zem ādas šajā vietā sakrājušās asinis.

Ja, protams, nemēģināt kādu ekstrēmu triku, jums nav iespējas šo vietu satraumēt, jo tā patiesībā ir ļoti aizsargāta. “Jums vajadzēs darīt ko pavisam īpašu, lai satraumētu šo vietu dienu no dienas,” stāsta speciālists. Taču šādas traumas var gadīties, piemēram, braucot ar velosipēdu pa kalnu takām vai dzemdību laikā. Taču tajā gadījumā zilumi ātri vien sadzīs, ja dosiet tiem laiku un nedaudz ledus.

Lauzts iegurnis

Salauzt kaulu iegurņa rajonā (tieši blakus jūsu reproduktīvajai sistēmai) var gadīties reti, taču, kā jau mēs zinām, visādi gadās. Galvenokārt šādas traumas rodas, nokrītot no velosipēda vai iekļūstot kādā automašīnu negadījumā.

Labās ziņas – lielākoties šādas traumas ir nelielas, un kaut arī ārprātīgi sāp, nav nepieciešama operācija. Taču, ja esi iekļuvusi kādā negadījumā un uztraucies par sevi, noteikti apmeklē ārstu.

Griezumi

Lielākoties traumas, kas mūs skar vagīnas zonā, saistītas ar atbrīvošanos no nevēlamajiem matiņiem. Un ikviena, kura kaut reizi šajā vietā centusies noskūt vai ar vaska palīdzību atbrīvoties no liekā apmatojuma, zina, kas tas var novest pie netīšiem griezumiem un pušumiem. Lielākā problēma ar šiem pušumiem ir tāda, ka tā ir ideāla vieta, kur veidoties ieaugušajiem matiņiem, kas pēcāk iekaist un kļūst ļoti sāpīgi. Atbrīvošanās no matiņiem pavisam var novest arī pie dažādām infekcijām.

Šāda nepārtraukta matiņu skūšana var veicināt ar dzimumorgānu herpes veidošanos un kārpas, tādēļ, ja pamani, ka šajā rajonā veidojas kaut kas nepazīstams, dodies pie ārsta.

Apdegumi

Briesmīga brazīliešu vaksācija noteikti ir katras sievietes ļaunākais murgs. Pārāk karsts vasks var novest pie nopietniem kairinājumiem, pat apdegumiem. Lielisks vaksācijas eksperts zinās ideālo vaska temperatūru, taču, ja tas šķiet pārlieku karsts, tad varam droši teikt – tā tas arī ir!

Profesionālos salonos vasks tiek uzglabāts vienmērīgi siltā temperatūrā, tomēr, ja jūti, ka kaut kas nav tā kā vajag, palūdz vēsu kompresi. Tā mazinās apsārtumu un sāpes, kamēr vasks atdziest. Ja plāno veikt vaksāciju mājas apstākļos, vispirms vaska temperatūru pārbaudi uz rokas un tikai pēc tam klāj uz bikini zonas.

Ieplaisājušas kaunuma lūpas

Ja tur lejā esi pārāk sausa vai arī bijis īpaši mežonīgs sekss, var gadīties, ka tiek traumētas kaunuma lūpas. Kā to noteikt? Ja asiņo, jūties neērti urinējot vai arī tur lejā ir nepārtrauktas sāpes, tas var signalizēt par plīsumu. Kaut arī tavs ķermenis pats parūpējas par to, lai tava vagīna tiktu mitrināta, plīsumi var gadīties. Plīsumi var būt biežāki, ja izmanto seksa rotaļlietas vai ar seksu nodarbojies pirmo reizi. Ja plīsums ir neliels, ļauj tam sadzīt, dodot nelielu atelpas brīdi, ja tomēr jūti, ka problēma varētu būt lielāka, dodies pie ārsta.

Dārgās dāmas! Rūpēsimies par savu intīmo zonu, kopsim to gluži tāpat kā jebkuru citu ķermeņa daļu un būsim laimīgas!

 

 

 

Saistītās tēmas: makststraumasvagīnazilumi

youtube icon
Abonēt youtube