Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotā piketa dēļ šodien slēgs satiksmi Jēkaba ielas posmā, kā arī jārēķinās ar atsevišķiem auto apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumiem 11. novembra krastmalā,  informēja Rīgas domē.
LVSADA rīkos piketu šodien no plkst.8 līdz 13.30, un tā laikā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot operatīvo transportu) Jēkaba ielā, posmā no Torņu ielas līdz Klostera ielai. Turklāt no plkst.7.30 līdz 14 būs aizliegts apstāties un stāvēt (izņemot transportlīdzekļus ar LVSADA izsniegtām caurlaidēm) 11. novembra krastmalā, posmā no Poļu gātes līdz Bīskapa gātei.
Par pasākumu norisi atbilstoši savai kompetencei ir atbildīga LVSADA.
Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” norādītajā laikā un vietā slēgs tās pārvaldījumā esošās maksas autostāvvietas. Savukārt SIA “Rīgas luksofors” nodrošinās satiksmes organizācijas shēmu izstrādi un ceļa zīmju izvietošanu iepriekšminētajās vietās norādītajā laikā.
BNS jau ziņoja, ka LVSADA padome ceturtdien rīkos protesta akciju pie Saeimas. Mediķi ir gatavi protestēt, jo pagaidām nav panākts finansējuma pieaugums veselības aprūpei līdz 3,25% no iekšzemes kopprodukta (IKP) nākamajam gadam. Kā norādījis mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris, šobrīd nozarei 2017. gada budžeta projektā kopā ar visiem celtniecības darbiem tiek plānoti 834,5 miljoni eiro, kas nozīmē, ka līdz 3,25% no IKP pietrūkst vēl 23,5 miljonu eiro. Tāpat nav paredzēts, ka 2020. gadā veselībai jāatvēl 4% no IKP, kā arī nākamgad nav paredzēts pieaugums mediķu algām.

 

 

Info:BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: BNSierobežotāsatiksmemedikamenti

youtube icon
Abonēt youtube