Valsts prezidents Raimonds Vējonis, sveicot Latvijas pedagogus Skolotāju dienā, aicina arī pašus pedagogu saglabāt vēlmi mācīties, pilnveidoties un augt, ieraudzīt un izmantot labo ikdienas praksi, sadarboties un iedvesmot citam citu.

Kā aģentūru BNS informēja prezidenta Preses dienestā, Vējonis uzskata, ka pedagoga spēja pamanīt katrā audzēknī viņa stiprās puses un pārliecība, ka ikviens bērns var gūt panākumus, ir būtiski svarīga Latvijas nākotnei.

“Gudru, talantīgu, aizrautīgu pedagogu rokās ir mūsu valsts attīstība, izaugsme un sasniegumi,” sacīja Vējonis.

Valsts prezidents pateicas skolotājiem par dažbrīd grūto, bet tomēr ļoti skaisto darbu, kā arī spēju ne tikai mācīt zināšanas, bet arī aizraut, iedvesmot, būt par paraugu bērnu un jauniešu personību izaugsmei.

“Skolas laiks veido pamatu visai dzīvei, un pirmais skolotājs ir tas, kurš paliek atmiņā. Nereti skolas gadu ieguvumus un nozīmi izprotam tikai ar laika distanci. Tad arī apzināmies, ka skolotāja darbs uzliek lielu atbildību, tas ir atbildīgs misijas darbs,” uzskata prezidents.

Vējonis uzsver, ka mūsu kopīgais uzdevums ir radīt visus priekšnoteikumus, lai Latvijā augtu zinoši un prasmīgi, radoši un kritiski domājoši cilvēki. “Cilvēki, kuri ir gatavi pieņemt lēmumus un drosmīgi atbildēt par tiem,” uzsver Vējonis.

Katru gadu oktobra pirmajā nedēļā Latvijas skolās tiek svinēta Skolotāju diena, lai pateiktos par godprātīgu un profesionālu darbu ikvienam pedagogam, kas ar savām zināšanām, pieredzi, aizrautību, radošām idejām dalās ar bērniem un skolēniem, sniedz ieguldījumu viņu izaugsmē.

Informācija: BNS

youtube icon
Abonēt youtube