ASV Demokrātu partijas Baltā nama pretendente Hilarija Klintone pēc pārliecinošā snieguma pirmajās kandidātu televīzijas debatēs apsteidz savu republikāņu konkurentu Donaldu Trampu par trim procentpunktiem, liecina telekanāla “Fox News” jaunākās aptaujas rezultāti. Par Klintoni gatavi balsot 43% amerikāņu, par Trampu – 40%.

Aptauja apliecina atbalsta vairošanos demokrātu kandidātei, jo pirms divām nedēļām Klintones pārsvars pār Trampu šajā pat aptaujā bija tikai viens procentpunkts.

Libertāņu kandidāts Gērijs Džonsons un “zaļo” kandidāte Džila Steina var rēķināties attiecīgi ar 8% un 4% amerikāņu atbalstu.

Līdzās datiem par Klintones popularitātes pieaugumu valsts mēroga aptaujās, arī aptaujas stratēģiski svarīgajos svārstīgajos štatos, kas veiktas pēc debatēm, liecina, ka atbalsts Klintonei pieaudzis.

Floridā, kurai ASV prezidenta vēlēšanās ir liels elektoru balsu skaits, pēc pirmdienas debatēm līderpozīcijās atkal ir Klintone, vairojot viņas izredzes uzvarēt cīņā par Balto namu.

Savukārt svārstīgajā Mičiganas štatā, ja vēlētājiem jāizvēlas četru kandidātu vidū, Klintonei pār Trampu ir septiņu procentpunktu pārsvars, liecina laikraksta “Detroit News” un raidorganizācijas “WDIV-TV” aptaujas dati.

Kā no jauna apstiprina “Fox News” aptauja, amerikāņu vēlētājiem nav lielu simpātiju pret abiem galvenajiem Baltā nama pretendentiem. 53% ir negatīvs viedoklis par Klintoni, bet 55% – par Trampu.

Kopš septembra vidus par astoņiem procentpunktiem līdz 31% atzīmei sarucis to vēlētāju skaits, kas Trampu uzskata par godīgu un uzticamu.

Klintones vērtējums šajā ziņā palicis nemainīgs – 35% uzskata, ka viņa ir godīga un uzticama, salīdzinot ar 34% pirms divām nedēļām.

“Fox News” aptaujātā iztaujāti 1009 reģistrētie vēlētāji, no kuriem 911 bijuši potenciālie vēlētāji. Aptauja veikta no otrdienas līdz ceturtdienai.

Informācija: BNS

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube